Zaznamenaný pohyb v prostoru

Chcete si postavit robota, ale tak nějak nevíte kudy do toho?
Odpovědět
marekso

Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od marekso »

Ahoj, snad jsem tu spravene :D mam dotaz, delam diplomku na tema pohybu psu jako smecky v uzavrenem prostoru, tak jsem se chtel zeptat, zda existuje neco, co by mi snimalo jednotlive jedince na urcitem vyhrazenem miste cca 50x30metru, jde mi o jejich pohyb, abych mel mozna co nejpresneji zachyceny pohyb ze ten a ten se pohyboval v jednom rohu a ten zas v druhem rohu, snad jsem dotaz polozil jasne, budu rad za vsechny nazory.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od jrt »

Zkuste hledat na webu pod klíčovým slovem swarm robotics. Ale každý pes bude muset být označen nějakou značkou, ať už elektronickou, nebo vizuální.
jrt
Uživatelský avatar
adamh
Příspěvky: 62
Registrován: 24 úno 2013, 23:10
Bydliště: Opava / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od adamh »

marekso píše: ten a ten se pohyboval v jednom rohu a ten zas v druhem rohu
Ahoj, jakou přesnost potřebuješ?
“We’re all pathetic and creepy and can’t get girls. That’s why we fight robots.” –Kripke (TBBT)
Osobní web: adamh.cz
marekso

Re: Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od marekso »

Dekuji mrknu na to, co mozna nejpresneji, napr v ramci decimetru...
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od hubacekp »

Ahoj, vypadá to jednoduše, ale někdy je lepší vyřešit takovéto věci "postaru" jednoduše a efektivně:

1) Dej každému psovi na hlavu jinak barevnou čepičku, anténku, žárovku, diodu a natáčej je ze shora. Pak si video pusť zrychleně a třeba ti ty čepičky na monitoru udělají barevné šmouhy :-) Nebo si ty trajektorie nakreslíš sám...

2) Sežeň někoho, kdo ti udělá program na rozpoznání obrazu a z videa podle pohybů barev ti trajektorie nakreslí.

3) pokud ti bude stačit přesnost +/- 2m, použij GPS.

Jiné řešení budeš mít o moc komplikovanější. Dodnes se robotika potýká s tím jak jednoduše detekovat přesné polohy robotů. GPS to umí na +/-2m - když to jde dobře...
Odpovědět