Zaznamenaný pohyb v prostoru

Chcete si postavit robota, ale tak nějak nevíte kudy do toho?
Odpovědět
marekso

Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od marekso » 06 led 2014, 13:01

Ahoj, snad jsem tu spravene :D mam dotaz, delam diplomku na tema pohybu psu jako smecky v uzavrenem prostoru, tak jsem se chtel zeptat, zda existuje neco, co by mi snimalo jednotlive jedince na urcitem vyhrazenem miste cca 50x30metru, jde mi o jejich pohyb, abych mel mozna co nejpresneji zachyceny pohyb ze ten a ten se pohyboval v jednom rohu a ten zas v druhem rohu, snad jsem dotaz polozil jasne, budu rad za vsechny nazory.

jrt

Re: Zaznamenaný pohyb v prostoru

Příspěvek od jrt » 06 led 2014, 17:23

Zkuste hledat na webu pod klíčovým slovem swarm robotics. Ale každý pes bude muset být označen nějakou značkou, ať už elektronickou, nebo vizuální.
jrt
hobbyrobot.cz, profirobot.cz
edurobot.cz, robodoupe.cz

adamh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adamh » 06 led 2014, 17:28

marekso píše: ten a ten se pohyboval v jednom rohu a ten zas v druhem rohu
Ahoj, jakou přesnost potřebuješ?
“We’re all pathetic and creepy and can’t get girls. That’s why we fight robots.” –Kripke (TBBT)
Osobní web: adamh.cz

marekso

Příspěvek od marekso » 06 led 2014, 17:49

Dekuji mrknu na to, co mozna nejpresneji, napr v ramci decimetru...

hubacekp

Příspěvek od hubacekp » 06 led 2014, 23:01

Ahoj, vypadá to jednoduše, ale někdy je lepší vyřešit takovéto věci "postaru" jednoduše a efektivně:

1) Dej každému psovi na hlavu jinak barevnou čepičku, anténku, žárovku, diodu a natáčej je ze shora. Pak si video pusť zrychleně a třeba ti ty čepičky na monitoru udělají barevné šmouhy :-) Nebo si ty trajektorie nakreslíš sám...

2) Sežeň někoho, kdo ti udělá program na rozpoznání obrazu a z videa podle pohybů barev ti trajektorie nakreslí.

3) pokud ti bude stačit přesnost +/- 2m, použij GPS.

Jiné řešení budeš mít o moc komplikovanější. Dodnes se robotika potýká s tím jak jednoduše detekovat přesné polohy robotů. GPS to umí na +/-2m - když to jde dobře...

Odpovědět