Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Odpovědět
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od tomasp »

Ahoj,
snažil jsem se na fóu najít příspěvky o GPS a vyhledávač mě odbyl:

Kód: Vybrat vše

The following words in your search query were ignored because they are too common words: gps.
You must specify at least one word to search for. Each word must consist of at least 3 characters and must not contain more than 14 characters excluding wildcards.
Takže slovo minimum požadovaných znaků splňuje (3), ale je prohlášeno za běžné slovo. To bych chápal třeba u anglického "and", ale u tohodle ne. Hodně robotických / IT zkratek je třípísmenných, takže to může být na takto zaměřeném webu trochu problém.

Ale píšu tento příspěvek hlavně kvůli další věci. Nenechal jsem se odradit, a zadal stejné vyhledávání na google s omezením na doménu fóra:

Kód: Vybrat vše

gps site:forum.robodoupe.cz
Google nenašel nic! Zkoušel jsem vyhledávat i jiná slova, třeba "kompas", stále nic. Změnil jsem omezení na doméhu robodoupě.cz:

Kód: Vybrat vše

kompas site:robodoupe.cz
a našel výsledky pouze na hlavním webu, nic z fóra.

Zkusil jsem pak i různé jiné dotazy i bez omezení na doménu, a nikdy mi nevrátil nic z fóra. Vyždímal jsem z něj nakonec jen tří stránky: index, registraci uživatele a faq. Zdá se, že google fórum vůbec neindexuje.. Nevím, jestli je to záměr nebo chybka, ale příjde mi to škoda, že nikdo cizí na naše fórum nenarazí ani náhodou.

Tom
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od Dex »

Tohle určitě není záměr, ovšem je vidět, že to nikdo nepostrádá a proto jsi vůbec první kdo se ozval :lol:

Zkusím se na to v blízké budoucnosti podívat.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od Dex »

Tak první rychlá rada - krátká slova stačí doplnit * a v rámci fóra už se najdou.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od Dex »

a další věc - Google Bot byl u nás naposledy dnes ve 4:30, takže sem chodí ;)

Z nějakého, mne neznámého důvodu, měl ale nastaven jazyk na britskou angličtinu. Změnil jsem na češtinu, vyčistil cache a počkáme co to udělá ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od tomasp »

Dex píše: 03 led 2018, 16:59 Tak první rychlá rada - krátká slova stačí doplnit * a v rámci fóra už se najdou.
Safra, tohle mě nenapadlo :) Díky za promptní odpověď.

Jinak ještě já používám "mezinárodní" verzi google: http://google.com/ncr (to ncr znamená No Country Redirect), ale tím spíš by to nemělo mít vliv na výsledky.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od Dex »

Spíš mohlo zlobit to, že obsah fóra je česky. Počkáme, než GoogleBot zase zajde na návštěvu a pak se uvidí :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od Dex »

Tak Google už fórum indexuje, ale bylo to zapeklitý :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: Vyhledávání třípísmenných zkratek (např. "GPS") na fóru. A google asi neindexuje fórum.

Příspěvek od tomasp »

Super, díky. Uvidíme, koho nám to sem přivede :lol: Na zapeklitosti se zeptám na dalším robodoupěti. Tom
Odpovědět