Stránka 1 z 1

Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 16 črc 2015, 21:10
od Zgoubi
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli by nějaká dobrá duše byla schopna mě a snad i jiným poradit jak programovat mikroprocesory Atmelu. Má situace je taková, že po stránce HW (hardware) vše znám a není nic s čím bych si neporadil a naopak je to s programovou stránkou. Mám problém například s programem pro řízení motorů pomocí PWM. Prosím o to je-li někdo schopen udělat návod pro úplné začátečníky jako já. Děkuji.

Re: Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 16 črc 2015, 21:12
od aladin
A co arduino nano nebo picaxe?

Re: Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 16 črc 2015, 21:17
od Zgoubi
S obojím jsem již pracoval. U Picaxe mě chyběla záporná čísla a Arduino mě omrzelo. Rád zkouším nové věci a představa si udělat celou desku sám což u Arduina nemůžete mě láká. Proto volím Atmel, abych si vše mohl udělat sám.

Re: Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 17 črc 2015, 07:30
od JuraS.
Zgoubi píše:.... udělat celou desku sám což u Arduina nemůžete ........
ale jde to !

Re: Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 17 črc 2015, 08:17
od Rosparovac
V jakém jazyce chceš programovat?
ASM, C, nebo výše?
Předpokládám C na architektuře AVR, tedy něco ve stylu Atiny, nebo ATMEGA, na takové hrátky jsou atmegy8 ideální sám jsem loni prodělal kurz který mi poskytl kamarád a za dve týdny jsem od blikání ledkou přešel k automatické regulaci a UARTU.
Oproti arduinu je třeba se podívat na nastavování registrů, u PWM a podobně je to "pro mne" pořád trošku hard core, jelikož vždy na nějáký registr zapomenu. Je třeba zvolit inženýrský přístup, najít nějáký podobný projekt, a na PWM je jich dost... ať už regulaci svitu ledky, nebo právě motorů, a vykrást jej, teda minimálně nastavování registrů. Ale ne stylem CTRL+Cizí; CTRL+Vlastní; ale zkusit se do datasheetu podívat co to nastavuješ, jak, proč asi... kreslit si obrázky plnění registrů a vývojáky... Každopádně dej si datasheet na plochu a počítej s tím že jsou situace kdy ti nepomůže ani svěcená voda, kdy si prostě musíš pomoct sám.
Mimochodem sám mám objednanou desku arduina, ono totiž je jednodušší napsat něco v NORMÁLNÍM C na arduinu a pak to přenést na vlastnoručně vyrobenou desku, než vyrobit desku a pak přemýšlet jestli je problém v HW nebo programu...
Abych jen nedával teoretické rady, na googlu při hledání C avr atmel PWM vyskočil jako druhý odkaz tento link a co jsme jej proletěl tak vypadá komplexně a i s odvozováním, což je přesně to co potřebuješ...

Re: Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 17 črc 2015, 10:00
od Zgoubi
Programovat hodlám v C a přesně něco takového jsem hledal. Děkuji mnohokrát.

Re: Našel by se někdo kdo umí programovat Atmel ?

Napsal: 17 črc 2015, 10:05
od Milops3