Jak zprovoznit?

JiT
Příspěvky: 48
Registrován: 29 bře 2016, 08:52
Bydliště: Kladno (to u Prahy)

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od JiT »

Jo, to je přesně ono.
Děkuju.
Budu muset tu kouli na krku víc používat. :oops:
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od pgerla »

Co jsou všichni unešeni z ESP mi koule nebere. Tedy dotaz na vlastníky, k čemu to využijete a nějaká extra výhoda proti DIP Arduinu. Například výhodnější cena?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od Dex »

To chce trochu fantazie ;) Tak třeba jsem na tom postavil robota ovládaného po WiFi z mobilu přes UDP. Jistě, šlo by to i pomocí klasického Arduina, ale musel bych spojit více věcí, bylo by to větší a možná taky dražší. Další věc co mám rozestavěnou je displej, který si pomocí ESP a JSON šahá pro data na internet. A je toho více, ale nebudu zahlcovat ;)
Doporučuji jedno pořídit (třeba to D1 mini) a vyzkoušet.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JiT
Příspěvky: 48
Registrován: 29 bře 2016, 08:52
Bydliště: Kladno (to u Prahy)

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od JiT »

Je to malý, je to all-in-one a něco výpočetního výkonu to taky má.
Chtěl jsem to nastrčit do stoupačky, kde nemám ethernet drát a tahat ho tam nebudu a za oficiální vodoměry si dát ty se spínačem "puls na 10 litrů" a přes wifi to cpát do permanentně běžícího RasPi třeba do SQLite3.

No a k mému stavu... Prostě to nefunguje. Zkusím to kuchnout a podívat se, jestli tam je vevnitř vůbec to, co tam má být.
A v mezičase si asi na to svoje měření pořídím onu D1 mini. To zas bude čekání.

Děkuji všem za snahu, zjevně jsem měl špatnou ruku při výběru dodavatele. :evil:
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od pgerla »

Díky, asi mě chybí to nadšení pro wi-fi a permanentně běžící server.

Co mě teď trápí a co je na samotné vlákno. Dekódování JPEG komprese.
Mám z foťáku 640x480 (192x128) a chci to převést na pixely (RAW), aby k tomu byl přístup z Atmegy.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od Dex »

Tak WiFi člověk dneska doma stejně má a permamentně běžící server může být virtuální klidně někde v hostingu. Kvůli jedné věci si to člověk asi nepořídí, ale když už to má, tak pak přidat další aplikaci se tak nějak samo nabízí ;-) Nemluvě o službách jako např. https://thingspeak.com/

Výkonu má ESP taky docela dost. Základní takt je 80 MHz, ale jedním klikátkem lze přejít na 160 MHz. RAM je k dispozici také mnohem více, SPI není problém a dokonce je i podpora pro malý jednoduchý filesystém. Na dekódování JPEG by to mělo stačit ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1363
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od fulda »

Vláčkaři oceňují, že tím velice snadno a efektivně dostanou bezdrátové ovládání kolejiště. A to zejména v případech klubových kolejišť. Kdo přijde, ten si vytáhne svůj telefon a ovládá svou mašinku. Žádné extra kabelování, žádné řešení jestli se někomu líbí takovej ovladač a nebo ne.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od pgerla »

Dexi nehledám procesor, ale Algoritmus co pobeží na Atmega2560 / 328 či na (Atiny45 s externí RAM pro uložení obrazu).
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od Dex »

pgerla píše:Dexi nehledám procesor, ale Algoritmus co pobeží na Atmega2560 / 328 či na (Atiny45 s externí RAM pro uložení obrazu).
Aha, to je tím nadšením z ESP :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JiT
Příspěvky: 48
Registrován: 29 bře 2016, 08:52
Bydliště: Kladno (to u Prahy)

Re: Jak zprovoznit?

Příspěvek od JiT »

pgerla píše:Dexi nehledám procesor, ale Algoritmus co pobeží na Atmega2560 / 328 či na (Atiny45 s externí RAM pro uložení obrazu).
Zkus tohle
https://github.com/MakotoKurauchi/JPEGDecoder

A já si jdu koupit dva kousky D1 mini - Mini NodeMcu 4M bytes Lua WIFI Internet of Things development board based ESP8266 by WeMos
Odpovědět