Resetování ESP8266 při použití Servo.h

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Resetování ESP8266 při použití Servo.h

Příspěvek od Dex »

Zdravím,

narazil jsem na podivnou věc. Když chci prostřednictvím ESP8266 generovat servo signál, tak se ESP v pravidelně nepravidelných intervalech resetuje.

Stalo se mi to na desce D1 Mini a k programování jsem použil Arduino IDE 1.6.8. Pokud je v programu jen #include a vytvořím objekt, nic se neděje. Běda ale jak zavolám metodu attach() :-) Začne výše zmíněné resetování ovšem v mezidobí vše funguje jak má. Pochopitelně mám propojené GND, dostatečně robustní zdroj a přidal jsem i odrušovací kondenzátor přímo k ESP stejně jako elektrolyt.

Nechtěl jsem ovládat serva, ale Sabertooth 2X5. Aktuálně jsem to vyřešil tak, že můstek ovládám přes SoftwareSerial a vše funguje jak má, ale zajímalo by mne to do budoucna.

Už jsem to i hledal v rychlosti na netu, ale nic kloudného jsem zatím nenašel a proto se chci zeptat, jestli s tím náhodou nemáte někdo nějakou osobní zkušenost ať už pozitivní nebo negativní ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JiT
Příspěvky: 48
Registrován: 29 bře 2016, 08:52
Bydliště: Kladno (to u Prahy)

Re: Resetování ESP8266 při použití Servo.h

Příspěvek od JiT »

Ahoj Dexi,

nemaje ani jedné krabičky si jen tak vystřelím nápad.
Co se stane, když místo Saberu připojíš jen osciloskop nebo logický analyzátor?
Uvidíš správné průběhy, nebo se bude taky resetovat?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Resetování ESP8266 při použití Servo.h

Příspěvek od Dex »

Osciloskop mohu vyzkoušet, ale protože se to stejně chová při připojeném můstku i bez něj, tuším sw problém.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JiT
Příspěvky: 48
Registrován: 29 bře 2016, 08:52
Bydliště: Kladno (to u Prahy)

Re: Resetování ESP8266 při použití Servo.h

Příspěvek od JiT »

OK, když jsi to už zkoušel, tak to opravdu ukazuje na problém knihovny.
Tak vzít zdroják a prostudovat. Jen vůbec nevím, jestli a kdy se k tomu dostanu. Pardon.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Resetování ESP8266 při použití Servo.h

Příspěvek od Dex »

To nijak nespěchá, jen mne to hodně překvapilo a nečekal jsem to ;) A vlastně ani nevím, jestli to nějak souvisí s D1 mini nebo ne. Jinak použít různé piny jsem pochopitelně taky zkoušel. Teoreticky to má fungovat na všech, ale známe to :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět