ke článku "Meteorologická stanice s ESP8266, aneb jak jsem se vrátil k Arduinu"

Odpovědět
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

ke článku "Meteorologická stanice s ESP8266, aneb jak jsem se vrátil k Arduinu"

Příspěvek od DavidO »

Zrovna dnes jsem narazil na tohle:
The ultra low power weather station https://www.cron.dk/esp8266-on-batterie ... rs-part-1/

Má tam ESP8266 + ATTiny85, měření po 2 minutách s odesláním každou hodinu. Prozradím pointu: na základě reálného měření mu vyšel odhad 503.8mAh za rok - "This should be fine for running some years on AA batteries 🙂"
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: ke článku "Meteorologická stanice s ESP8266, aneb jak jsem se vrátil k Arduinu"

Příspěvek od Dex »

Zajímavé ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
kimot
Příspěvky: 1
Registrován: 13 pro 2017, 22:46

Re: ke článku "Meteorologická stanice s ESP8266, aneb jak jsem se vrátil k Arduinu"

Příspěvek od kimot »

Myslím, že by to zvládl i samotný ESP s menším solárním panelem.
Já třeba už přes rok "provizorně" :o) provozuji venkovní teploměr z nodeMCU a DS18B20.
Napájím přes USB z powerbanky 2200mA a jednou za týden až 14 dnů zapojím na chvíli na nabíječku.
Když zapomenu, tak mi nadřízený controller vynadá po mailu, že nedorazila očekávaná data.

Používám již zde někde zmiňované ESPeasy ( mega ), data jednou za 5 min jinak spánek.
Obr_1.jpg
Na podobné rychlé projekty je to ideální firmware, zvlášť pak ve spojení třeba s mým oblíbeným controllerem Domoticz
pro sběr a prezentaci dat, případné náročnější řídící algoritmy.

Tady příklad venkovní teploty spolu s teplotami jednoho z pokojových termostatů
Obr_2.png
Termostat je taky založen na ESPeasy, lze volit regulaci teploty prostoru nebo teploty podlahy ( což je u dobře zateplených objektů myslím výhodnější ).
Vlastní termostat je napsán pomocí Rules v ESPeasy a není závislý na připojení k síti, nastavení hodnot a zobrazení dat o teplotách, aktuálním stavu a spotřebě zařizuje opět Domoticz.
Hotovo za víkend, kdybych to psal od nuly, tak si netroufám ani odhadnout.
Ukázka zde:
youtube
( omlouvám se za ten pokus o angličtinu ve videu, bylo to původně určené pro cizojazyčné fórum )
Odpovědět