Pomoc s HTML

Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od daton »

Jo jo ted už vidím GIT trochu jinak asi je to opravdu lepší pro sdílení kodu pro možnost oprav. Skutečně tam ty výhody budou. No předpokládám že pro synchronizaci se to musí svázat s pc a adresářem, kde se kod tvoří. Je tam provedeno nějaké zabezpečení ohledně například hack útoku do pc? Je to americký portál předpokládám což tedy rozhodně není zárukou bezpečnosti :D jejich ochrana odpovídá ruským serverům jen s tím rozdílem že každá strana kope za sebe ale to sem asi nepatří.
S GITEM mám zatím problém, že se mi nedaří tam nic vložit nebo to nefunguje tak jak předpokládám asi něco dělám špatně :( . Učet už mám ale je to jak píše DEX dost zmatené.
Jinak dobré je že HTML kod jsem už téměř doladil.
Dále je problém s gitem, a celkově s html kodem, že když to funguje jako stránka v prohlížeči z adresáře tak to ale nemusí fungovat po nahrání do ESP. Například jsem zjistil že styl uvedený před tělem pro více prvků se choval správně při načítání z adresáře ale vůbec nefungoval když se nahrál do ESP. Pokud se styl uvedl u každého prvku tak to fungovalo dobře a to se moc bez nahrání do zařízení odladit nedá. Rovněž některé rozměry co tam nebyly a prohlížeč je nějak dal do souvislostí a fungovalo vše, po aplikaci v ESP to nešlo.
Je tedy trochu problém pokud budeme ladit kod bez odzkoušení v daném zařízení. Nicméně budu se dál ve volných chvílích ten git zporvoznit.
Já to mám asi obráceně než AlešH raději konstruuji elektroniku nebo tomu lépe rozumím :D .
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od gilhad »

Nevim, co jsi kde nasel, ja bych doporucil si zbezne projit tohle: https://git-scm.com/book/cs/v2 (je to cesky preklad, odkaz na anglicky original je tam samozrejme taky).

Git byl vytvoren pro vyvoj linuxoveho kernelu primo Linusem (a casem i spoustou dalsich lidi okolo linuxoveho jadra i jinych), je open source cili se muzes podivat, co presne a jak dela a porad se pro vyvoj linuxoveho jadra pouziva (cili jen nan tuto vec ho pouzivaji tisice vyvojaru po celem svete), ale samozrejme se pouziva nezavisle i pro spoustu jinych projektu. Rekl bych, ze uroven zabezpeceni dostacujici pro jadro linuxu je pro hratky s arduinem vice nez dostacujici :)

Git sam o sobe je program, nikoli americky portal. Jde o distribuovany system, takze muze byt nasazeny i na jedinem pocitaci odriznutem od site. Muze se pouzivat tak, ze ho mas jen lokalne. Muzes si dat repozitar nekam na web (teda na libovolny pocitac, co je nejak dostupny z webu, treba prez ssh nekde za natem, nebo megafarma na pateri, na tom celkem nesejde) a vlastni repozitar u sebe doma a ty dva synchronizovat dle vlastni uvahy (co se ti libi preberes, co ne, nevezmes, co chces to muzes poslat ven, nebo taky nic) - a pokud se na ten repozitar na webu dostanou i ostatni a maji k tomu prava, tak tam muzou prispivat taky (v rozsahu tech prav).

Nebo muzou lidi mit kazdy svoji instanci u sebe doma a posilat si updaty treba emailem (v plain textu, takze vidis jak co posilas, tak co prijimas)

Nekdy ten repozitar na webu muze mit i html rozhrani (ale nemusi) aby si to mohli lidi prohlizet i v prohlizeci bez stahovani, ale pokud s tim chteji pracovat, tak samozrejme nebudou ty stranky copy-pastovat do zdrojaku, ale budou se s tim synchronizovat nejak normalne (prez ssh, prez git protokol ci jinou cestou) a vysledkem bude, ze nekde budou mit ulozeno v komprimovanem formatu ty zmeny a pokud si je nechaji vyklonovat do lokalniho pocitace, tak ty soubory budou presne takove, jako u tebe. (mimochodem samozrejme si muzes provozovat vic kopii repozitare na lokalu a synchronizovat je mezi sebou a mit v kazdem treba i jinou vetev, nebo stejnou, dle libosti).

A kdyz v adresarove strukture repozitare smazes adresar .git v zakladnim adresari repozitare, tak ti tam zbude jen ten tvuj kod v te verzi, kterou jsi tam dal naposled.

Git ti sam o sobe nemodifikuje kod (pokud mu nedas prikaz aby tam provedl nejake zmeny (jako nahrati jine verze a tak), ale i v tom pripade ti jen dava to, co jsi do nej vlozil, nic jineho. Rozhodne ti sam o sobe neupravuje html kod, nebo jakykoli jiny text.

Takze svazani je velice volne a veskere prenosy si ridis sam. Hack do PC IMHO nehrozi, pokud pro to sam neco aktivne neudelas, sdilet muzes klidne jen zdrojaky, naopak sdilet spustitelne/prelozene soubory moc smysl vetsinou nedava.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od AlesH »

Pro datona. Ohledně GITu zkus použít nějaký rozumný "návod na GIT", např. na adrese https://www.itnetwork.cz/software/git/g ... repositare . Je opravdu dost těžké to poprvé použít.

Podstatná informace je ta, že pokud chceš vyvíjet lokálně na PC a stav mít i na GIThubu, tak si musíš na PC nainstalovat "klienta GITu", např. z http://gitforwindows.org/ . Instalace má přes 30 MB a na disku to pak zabere přes 200 MB (připadá mi to fakt hodně na to, že člověk chce jen občas něco nahrát na GIThub). Po instalaci si musíš toho "klienta GITu" ručně nastavit (jméno, e-mail, heslo do GITu) a pak ho ručně používat k odeslání změn na GIT. V základu se to celé ovládá přes "Git Bash", tedy přes "příkazový řádek". Nejpoužívanější příkazy jsou "git commit <parametry>" (to ti v aktuálním adresáři na tvém PC zjistí změny v kódu [v libovolných souborech] a zaznamená je [pořád jen na tvém PC]) a "git push <parametry>" (to ti pak ty poslední zaznamenané lokální změny nahraje na server GIThub [včetně aktuálního stavu lokálních souborů projektu]). Ukázka práce s "Git Bash" je např. na https://help.github.com/articles/adding ... mand-line/ . K žádné "automatické synchronizaci" nedochází, takže dokud ručně nespustíš "git push", nic nového se na GIThub server nedostane.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od daton »

Ahoj
tak tady je kod co jsem vytvořil pro základní ovládání zatím jen některých zařízení domácnosti.
https://github.com/Daton1/ahoj-html/blob/master/htmlkod
Kdyby jste někdo chtěly zkusit mrknout na optimalizaci případně na úpravu, která by nerozhodila stránku ale umožnila její flexibilní využití na různých typech zařízení bylo by to pro mne poučné. Děkuji
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od DavidO »

daton píše: 19 pro 2017, 19:58 ... který nebude při refreši překreslovat stránku tak,že se půl sekundy bude překreslovat v prohlížeči, pak půl sekundy vydrží a překreslí se znovu což mi dělal právě při použití toho client.println. Pokud použiji string page (kod)page+= (kod) page +=..... tak to překrteslování nedělá nebo není patrně a stránka je sestavena bez postřehnutelného překreslení a tedy tato cesta je pro mne schudnější. ...
Začínám něco tušit, nebo si to aspoň myslím :)
Není to tak, že jsi v jednom případě postupně posílal (tím client.println) kousky toho html zatímco v druhém sis to připravil všechno najednou do jednoho řetězce a teprv nakonec jsi ho celý poslal? Vzhledem ke konečné rychlosti zúčastněných elementů to je dost podstatný rozdíl. Jakmile přijde první kousek html, tak s ním prohlížeč něco začne dělat. Třeba smaže stránku a začne ji malovat. No a jestli to pak chvíli teprv dostává po kouskách, přičemž mezitím na straně serveru se ty data nějak teprv tvoří, formátují, překládají z různých typů do řetězce atd., tak to nutně bliká. Jestli to dostane celé najednou, tak je dost možné, že to sice smaže a překreslí, ale tak rychle, že jen mrkneš a je to.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od daton »

Ahoj
jo no to jsi asi trefil hřebíček na hlavičku. Tam u toho předchozího modelu se každá větší část příkazů posílala přes client.println ale zase bylo možné tam mezi tím provést třeba rozhodovací proces a dle toho tam vložit řádek s kodem například žlutého tlačítka místo črveného. V tomto se připaraví vše do jednoho stringu a nevím jak třeba tam vložit právě ten rozhodovací proces pro jinou barvu tlačítka. Neboby to nějak mohlo jít?
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od DavidO »

Jistěže mohlo - teda pokud se ti to vejde do šišky. Ten string si můžeš postupně budovat jak chceš a vyplivnout ho až nakonec.
Místo třeba

Kód: Vybrat vše

client.print("Kocka leze");
if(ctenar.isRebel()) client.println(" oknem,");
else client.println(" dírou,");
client.print("pes");
if(ctenar.isRebel()) client.println(" dírou.");
else client.println(" oknem.");
bude třeba

Kód: Vybrat vše

String basnicka;
basnicka = "Kocka leze";
if(ctenar.isRebel()) basnicka += " oknem,\n";
else basnicka += " dírou,\n";
basnicka += "pes";
if(ctenar.isRebel()) basnicka += " dírou.";
else basnicka += " oknem.";
client.println(basnicka);
(a jde to i jinak, samozřejmě)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od daton »

Hmm začíná zde být mnoho označení, která se zřejmě užívají pouze v programátorském prostředí, třeba
pokud se ti to vejde do šišky
jsem netušil že takto se nazývá operační pamět, která v případě že tam nahrnu mnoho HTML kodu zvětší svůj obsah natolik, že program zamrzne nebo se nechová korektně. A ano je to jeden z důvodů proč bylo toto vlákno založeno a mělo mi pomoci s odladěním a minimalizaci kodů aby co nejméně zatěžoval Ram dle Davida "šišku". :D

PS druhý příklad o básničce (neboli u mne string page=...page+=...) smíchaný s client.prinln nefunguje to už jsem zkoušel. Zkrátka kod akceptuje pro html bud string a page=+ nebo client.println, ne kombinaci to mi hodí vždy chybu.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od DavidO »

:D

Já nevím přesně, co za objekt je ten client. Jaký má typ, kde je definovaný? (asi v nějaké knihovně, ale jaké?) Pokud jeho metoda println nedokáže jako parametr přijmout proměnnou typu String (bacha S je velký!), ale jen "standardní C-čkový řetězec" tak zkus client.println(basnicka.c_str());.
Tomu kod akceptuje pro html bud string a page=+ atd. ale nějak nerozumím, jak jsi to prosímtě myslel?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Pomoc s HTML

Příspěvek od Dex »

On nám to totiž pořád dávkuje jen po troškách, ale my potřebujeme vidět celý les i s kusem pole okolo :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět