RoboNav

Odpovědět
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

RoboNav

Příspěvek od AlesH »

Jak jsem tu před časem slíbil (v tématu o zásadách mobilní robotiky), tak teď zveřejňuji svoji Android aplikaci RoboNav na githubu - https://github.com/alesholub/RoboNav . Jde o aplikaci, která umožňuje pomocí Android smartphonu (s bluetooth, GPS a kamerou) autonomně navigovat mobilního robota podle GPS, kompasu a podle analýzy obrazu z kamery (s využitím knihovny OpenCV). Robot je z mobilu ovládán přes bluetooth pomocí (zatím) pevně daných znakových příkazů. S aplikací RoboNav jsem se poměrně úspěšně zúčastnil RoboTour 2014 (v Plzni) a méně úspěšně Robotem rovně 2015. Příští rok bych RoboNav rád využil jak znovu pro Robotem rovně, tak i pro RoboOrienteering a RoboTour. Uvidíme.

Je to prakticky moje první větší Android (Java) aplikace, a také na github jsem teď publikoval poprvé. Trochu jsem se s tím "pral" (s Javou, Androidem i githubem), takže je mi jasné, že výsledek není dokonalý. Přesto by tu aplikaci snad někdo mohl použít, vylepšit ji, inspirovat se jí, nebo ji třeba překonat něčím mnohem lepším. Proto jsem ji zveřejnil. Nejsem si jist, že můj RoboNav kód na githubu je postačující pro zkompilování mimo moje PC, proto jsem na github uložil i výsledný RoboNav.apk, aby si to případně někdo mohl zkusit nainstalovat do mobilu i bez kompilace kódu (je třeba mít povolenu instalaci APK z neznámých zdrojů).

Pokud někdo budete RoboNav zkoušet, tak mi sem dejte vědět, jestli to bylo použitelné, případně co by bylo třeba upravit nebo doplnit.

P.S.: Oznámení o RoboNav jsem dal do obecné sekce "Programujeme", protože k této Java Android aplikaci patří i moje PHP/JavaScript webová aplikace pro převod mapových podkladů z OpenStreetMap do použitého jednoduchého textového formátu, a také svého robota musíte umět naprogramovat tak, aby mohl přijímat příkazy z aplikace RoboNav.

Edit: oprava odkazu na webovou aplikaci pro převod mapy z OSM formátu
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: RoboNav

Příspěvek od AlesH »

Přidávám ještě screenshot aplikace RoboNav (v módu pro RoboTour). Další informace (anglicky) jsem dal na stránku http://www.vmoste.cz/RoboNav/ .
Obrázek
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: RoboNav

Příspěvek od hubacekp »

To je parada. Je to java a to by se teoreticky dalo upravit, aby to mohlo běžet na serveru, že?
Nespouštěl bych to pak na robotovi, ale vzdáleně.
Server by přijal video a poslal příkazy přes TCP.
Petr
Odpovědět