bidne cinske svorkovnice

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
Odpovědět
Vladimir66
Příspěvky: 383
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od Vladimir66 »

Na cinskych modulech jsou tyto svorkovnice a nektere jsou dost bidne kvality.
Protoze jsou zaslepene, tak se prisroubuje jen kratky konec dratku.
A ten plisek, co tlaci na drat, se ruzne pod tlakem krouti a nechce se vytvorit pevny spoj.
Resenim je provrtat svorkovnici skrz a dratek cely protahnout.
Ja pouzivam pozlacene piny z hrebinku, na ktere pripajim kablik.
Napul uvolneny kablik (studenak) dokaze poradne otravit zivot pri hledani zavady..

tyto a podobne cinske moduly
https://de.aliexpress.com/item/H-bridge ... 4900f3ee94

a takto provrtano
Přílohy
provrtany_konektor.jpg
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od fulda »

Vladimir66 píše: 08 kvě 2017, 11:47 Ja pouzivam pozlacene piny z hrebinku, na ktere pripajim kablik.
Trochu pozor na kombinaci pájení drátu a šroubovací svorkovnici. Cestou to několikrát mění ρ a navíc tím drát "zkřehne".
Já používám lisovací návlečky.
Obrázek

Při lisování na jedné straně vzniknou takové tři hezké varhánky, které pod šroubem docla slušně drží.

Ale vrtání svorkovnic také používám. K vidění bylo třeba při prezentaci jednoho drátu (svítícího)
Ten je koaxiální, stáhne se izolace, dírkou se prostrčí jádro dozadu, tam se otočí a druhou dírkou se prostrčí do vedlejší svorkovnice. Nedaří se mi najít obrázek.
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Vladimir66
Příspěvky: 383
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od Vladimir66 »

Snad nikdo nedava do svorkovnice pocinovany drat/licnu..
Proto sroubuji pevny pin a pajeny kablik je na nem mimo svorkovnici.

Sepisuji nektere prakticke tipy, ktere se mi osvedcily behem casu.
Takze by se mohlo toto tema pri nejakem pristim setkani rozvinout.
-V66
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od Dex »

Já tedy také používám "návlečky". Viděl jsem to kdysi u jrt a funguje to dobře. Aby také ne, když je to na to přímo určené :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od jrt »

Jen bych rád připomenul, že ty "návlečky" se ve skutečnosti jmenují lisovací dutinky a vyrábějí se i neizolované.
Pozn. 1: Pozor na barvy; barva určuje, pro jaký průřez kabelu je koncovka určena. Aby to však nebylo tak jednoduché, existuje několik barvných kódů.
Pozn. 2: Lisovací kleště je možno koupit v různých provedeních; některé stisknou koncovku na plocho, některé do čtverce, některé do šestiúhelníku a další do ještě roztodivnějších tvarů.
jrt
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od DavidO »

Já jsem si doteď myslel, že na barvě pohlaví nezáleží a že by se tím dobře označovala polarita. Chjo.

Pozn. 3: A kombinačky nebo svěrák naplocho s vroubkama.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: bidne cinske svorkovnice

Příspěvek od fulda »

Pozn. A: Jsem zásadně pro označení NÁVLEČKY. A určený BBCode nemohu použít, bo se nezobrazuje v mailovém klientu

Prohlédl jsem si ten katalog a zjistil jsem, že když se někdo moc dlouho rigorózně věnuje jedné věci, udělá z toho vědu.
Ale už vím, že mé kleště jsou typu lichoběžník, co dělají varhánky jen na jedné straně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět