jake servo do uchopovace (gripu)?

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od jrt »

Zapomeň na vlastní výrobu.
Kup si tohle, mám tu jeden vzorek a je to pozoruhodně pěkně zpracováno, dokonce s popisem Made in Japan :D .
Případně si na Aliexpressu vyber sám.
Ale nezkoušej něco podobného hledat v Evropě. Pokud přesto neposlechneš, tak si před sdělením ceny rozhodně sedni! :D
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od fulda »

pfifferling píše:To zetko funguje tedy jako pruzny element? To mozna take neni zle reseni, udelat jednu klestinu vlastne perovou
Jop, a ještě vláčkaři znají jeden pojem z oblasti serva a ten se jmenuje "dlouhá nula".
Tedy pokud chci snížit tlak levného serva, tak přestanu generovat signál (a suše uzemníš signálovej vodič) a komparátor po nějakém čase (teorie říká že je to dvojnásobek pracovní frekvence, ale neříká, CO je pracovní frekvence pro servo TG9) přestane napájet motor a udržuje ho ve stavu "elektrodynamická brzda". Pro takhle lehké objekty to musí být celkem pohoda.
Poku chceš nějaké přesnější popisy, klidně ti je nějak dodám, moje zdrojáky pro ovládání serva se povalují po internetu již mnoho let.
Pochopitelně do dlouhé nuly nepřejdeš hned, ale až v čase, kdy máš malou dynamiku ostatních pohybů a i tak uděláš ještě několik pulzů (já třeba 4), aby se servo ustálilo.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
pfifferling
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016, 13:07

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od pfifferling »

fulda píše:
pfifferling píše:To zetko funguje tedy jako pruzny element? To mozna take neni zle reseni, udelat jednu klestinu vlastne perovou
Jop, a ještě vláčkaři znají jeden pojem z oblasti serva a ten se jmenuje "dlouhá nula".
Tedy pokud chci snížit tlak levného serva, tak přestanu generovat signál (a suše uzemníš signálovej vodič) a komparátor po nějakém čase (teorie říká že je to dvojnásobek pracovní frekvence, ale neříká, CO je pracovní frekvence pro servo TG9) přestane napájet motor a udržuje ho ve stavu "elektrodynamická brzda". Pro takhle lehké objekty to musí být celkem pohoda.
Poku chceš nějaké přesnější popisy, klidně ti je nějak dodám, moje zdrojáky pro ovládání serva se povalují po internetu již mnoho let.
Pochopitelně do dlouhé nuly nepřejdeš hned, ale až v čase, kdy máš malou dynamiku ostatních pohybů a i tak uděláš ještě několik pulzů (já třeba 4), aby se servo ustálilo.
Ty jo, proč mě to nenapadlo? Prostě to servo vypnout po nějakém čase (umím změřit i spočítat). Bude jen otázka, jestli to servo kolecko dal udrzi a neztrati ho. Kazdopadne jednoduche na vyzkouseni. Super!
pfifferling
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016, 13:07

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od pfifferling »

jrt píše:Zapomeň na vlastní výrobu.
Kup si tohle, mám tu jeden vzorek a je to pozoruhodně pěkně zpracováno, dokonce s popisem Made in Japan :D .
Případně si na Aliexpressu vyber sám.
Ale nezkoušej něco podobného hledat v Evropě. Pokud přesto neposlechneš, tak si před sdělením ceny rozhodně sedni! :D
A tohle je tedy taky velka parada! Jak se to ovlada? Predpokladam, ze to umi jen 1/0 a ovladani je nejakym solenoidem - ten je v tom?
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od Pirx »

pfifferling píše: A tohle je tedy taky velka parada! Jak se to ovlada? Predpokladam, ze to umi jen 1/0 a ovladani je nejakym solenoidem - ten je v tom?
"SMC type Pneumatic Parallel Gripper Double Acting MHZ2-10D", ergo je to pneumaticke a potrebujes adekvatni vzduchotechniku.
Soldering fumes make you stronger!
pfifferling
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016, 13:07

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od pfifferling »

trosku jsem googlil a pokud jsem to dobre pochytil tak potrebuju:

Kompresor se vzdusnikem, nebo nejakou tlakovou nadobu se stlacenym vzduchem (mam)
Redukcak na 0,1-0,7 baru (mam)
nejake spojovaci hadicky (ali)
nejake fitinky (ali)
dva solenoidy co pripojim na arduino (ali) - tady chapu, ze poslu signalna jeden, ten pusti vzduch a kleste se otevrou a zustava otevreny. Po vylozeni kolecky poslu signal na stejny solenoid, ten se zavre a zaroven poslu signal na dalsi solenoid a ten otevru a klestina se uvolni. A cele to jen stridam dokola.

jeste neco, nebo je to vse prosim?
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od jova »

No nevím, neznám celou tvou výrobní linku, ale zdá se mi to trochu komplikované na to, že potřebuješ jen upravit jedno servo aby se neničilo při chodu "natvrdo" :roll:
Naposledy upravil(a) jova dne 09 zář 2016, 10:16, celkem upraveno 2 x.
pfifferling
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016, 13:07

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od pfifferling »

tam zadna vyrobni linka neni :) to je fakt jen podavac k laseru. Cele je to spise o hrani nez o nutnosti :) Doted se to delalo plosne a rucne a hybala se laserova hlava :)

Kdyz spocitam kolik me stala ta serva, tak ta pneumatika vychazi podstatne mene :) a naucim se neco noveho :) Jsem jen hobik, to neni v zadne fabrice, ale de facto v garazi :)
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od jova »

Mimochodem stejnou službu ti v tomhle případě asi udělá elektromagnetický selenoid namontovaný místo toho vzduchového válce.
Za ty oddělaný serva si můžež sám. Už dávno jsi tam mohl mít nějaký element co to odstraní. Já tam mám třeba pružinku ve válečku, něco jako je na tlumičích autíček.
Obrázek
pfifferling
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016, 13:07

Re: jake servo do uchopovace (gripu)?

Příspěvek od pfifferling »

Jasan, ze za serva si muzu sam, o tom zadna. Ten tlumic je moc velkej, neni tam tolik mista
Odpovědět