Priľnavosť kolesa

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Priľnavosť kolesa

Příspěvek od jrt »

cmeliak píše:otázka mimo túto tému avšak banálna má názov H-mostík aj nejaký iný názov pretože minule keď som to povedal pred učiteľom tak si hneď predstavil usmerňovací mostík a na mature nechcem vyzerať ako debil takže ako to mám nazvať ? :D
H-můstek (anglicky H-bridge) je terminus technicus a je ostuda, když ho pan učitel (pokud to tedy není třeba tělocvikář :) ) nezná. Jinak se tomuhle zapojení dá říkat "úplný" (H-bridge) nebo "poloviční spínací můstek" (half H-bridge).

Hodně štěstí u maturity přeje
jrt
cmeliak

Re: Priľnavosť kolesa

Příspěvek od cmeliak »

Ďakujem za odpovede.
PS: Keď chceš byť na mature frajer povedz im: elektronický regulátor s impulzným riadením a elektronicky riadením zmyslom otáčania typu H-bridge. Sa tam z toho pototo
tak to je sila :D ale asi sa neodvážim
Viper707

Re: Priľnavosť kolesa

Příspěvek od Viper707 »

Prečo? Úplne v pohode...
Ja som maturitnú otázku "Oznamovacie zariadenia - miestny rozhlas" s podtémou "prenos zvuku a op.zosilovače". Moja úvodná veta bola: Oznamovacie zariadenia slúžia na akustické poskytnutie informácii v požadovanom priestore. Mali by byť rozmiestnené tak, že informácia poskytnutá jasne a zrozumiteľne.
Predsedkyňa zdvihla obočie, prisediaca povedala jasné a vážne "Anóóóó.....", skúšajúci sa usmial od ucha k uchu....
V tej chvíli som zmaturoval...
cmeliak

Re: Priľnavosť kolesa

Příspěvek od cmeliak »

Zdravím,
takže matura za 1, nevymýšľal som nič a o H-mostíku nediskutovali, robota nevidia každý deň by som povedal takže boli uchvátený ;) piatok som bol na krajskom kole SOČ tam sa mi tiež neviem ako podarilo skončiť na 1.mieste moja konkurencia boli ďalšie 4 výrobky voltmeter 3v1 (strašná prezentácia), balistický chronograf (myslím že išlo o lepšiu prácu ako moja mal byť prvý), teslova cievka (to ma tiež uchvátilo a nechapal som prečo to nevyhralo. Postupujú dvaja teda môj robot a ten balistický chronograf( myslím že je to náročnejšie pretože on musel programovať v C narozdiel od Basciu keďže môj robot ide na Picaxe). jednoznačne by som chcel poďakovať za vaše návrhy a nápady pretože mnoho problémov som riešil na fóre ako na tom starom tak aj tu a mnoho užívatelov zo starého fóra je tu takže Ďakujem. na priľnavosti kolesa som nič neriešil zatial ale na istrobotovi vyskúšam pravdepodobne latexovú rukavicu ;)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Priľnavosť kolesa

Příspěvek od jrt »

K skvělému výsledku marurity gratuluji a a budu držet palce, aby to stejně dobře dopadlo i na Istrobotu!
jrt
Viper707

Re: Priľnavosť kolesa

Příspěvek od Viper707 »

Mno vidiš... o 3,4,5 rokov na to budeš spomínať s humorom... :P
Gratulujem k mature a aj k SOČ.
Odpovědět