ISTROBOT

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

ISTROBOT

Příspěvek od daton »

Dobrý den
Článek z akce se mi velmi líbil ale něčemu tam nerozumím a to je příkaz pro arduino

if(waittime==11)unload();

Je to rozhodování v jehož podmínce je čekání to je neobvyklé nebo si to špatně vysvětluji a co je příkaz unload() nenašel jsem to na v syntaxi.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: ISTROBOT

Příspěvek od AlesH »

Nejsem sice autorem toho původního (výborného) článku, ale ten příkaz pro Arduino snad dokážu vysvětlit.

To "waittime" není žádné čekání, ale uživatelská proměnná (definovaná někde na začátku programu). Viz https://www.arduino.cc/en/Reference/VariableDeclaration .

Podobně i "unload()" není žádný základní příkaz Arduina, ale určitě to je uživatelská funkce, definovaná v programu (mimo sekce "setup" a "loop") např. nějak takto: "void unload() { ... tady jsou příkazy které má funkce provést ...}". Viz https://www.arduino.cc/en/Reference/FunctionDeclaration .
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: ISTROBOT

Příspěvek od hubacekp »

Účastníci robodoupěte tuto sobotu měli od 11h výhodu, že slyšeli popis robota přímo od autora.
funkce unload() znamená vylož plechovky
čas 11ms neznamená čas ve kterém se to má vyložit, ale vyložit plechovky v bodě, který má nastaven waittime na 11ms.
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: ISTROBOT

Příspěvek od DavidO »

Ano, potvrzuju, co napsali tady dva kolegové, kteří mě v odpovědi předběhli (dal jsem na neděli přednost pobytu v přírodě před počítačem - doporučuji :mrgreen:). waittime je proměnná a unload funkce. Oboje s Arduinem nemá nic společného, napsal jsem si to sám; ve článku jsem to explicitně nepsal, bylo to tam zjednodušeně a pro ilustraci řekněme "netradičních postupů". Článek samozřejmě nemůže (a ani nechtěl) postihnout všechny aspekty.

Jen bych ještě dodal, že se ve článku o Arduinu ani nemluví, byť na robotovi je deska Arduino Uno R3, ale pro ten popis to není podstatné. Úplně stejně by to bylo, kdyby to bylo v čistém C. Nebo C++.

PS jsem rád, že se článek líbil, díky.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět