Hydroponický řídící systém

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
Odpovědět
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Hydroponický řídící systém

Příspěvek od JuraS. »

Včera pošta dodala "pračkový ventil". Manželku vyděsilo když jsem jí připomněl že bych vrtnul bok kuchyňské linky abych tudy protáhl vývod studené vody na balkon. O víkendu navrhnu objet pár hobby marketů a snad se mi někde podaří sehnat plastové rozvody tlakové vody co se lepí (americký systém jak ho nazval prodavač v Hoernbachu a šklebil se u toho).
Zároveň se dívám po vhodném plastovém boxu do kterého to pak půjde na balkon. Mělo by to být něco co zvládne současná vedra a zároveň to bude trochu zabezpečeno proti vodě. Tj. že vrchní dekl bude přesahovat. Viděl jsem totiž boxy které měly vrchní víko složené ze dvou dílů co se na panty na bocích zavíraly jako dveře. To nezaručovalo ochranu proti vodě která by případně mohla stát nahoře.
Zároveň jsem v hlavě přebudoval průchod vody a eliminuji na maximum prvky které je třeba krmit proudem aby to celé fungovalo. Zároveň ale nejvíc bude v provozu arduino které to celé bude řídit. Proto jsem vsadil na arduino z produkce čínské firmy co každý výrobek podrobuje výstupním testům a hlavně dbá na kvalitu součástek a výroby. Hnedle je vidět rozdíl třeba v uspořádání součástek na desce.
Kód co jsem vytvářel od začátku mám vytištěný a i když jsem se snažil všechno popisovat a oddělovat části kódu je to trochu nepřehledné. Tak to seskládám asi znovu. Potřebuji sehnat tu krabici a začít to do ní skládat tak aby až na podzim současnou variantu odstavím a rozeberu (až nebude tam nic plodit) tak abych to tam začal montovat. Do té doby taky musím rozseknout domácí server. Jednu plečku co jsem na server pořídil budu muset rozebrat a vyměnit ventilátory, je to děsný hluk.
Souběžně s tím koukám po nějaké vhodné, kapacitní lipolce pro balancujícího robota. Ale protože to není zrovna levné tak se to trochu vleče. Zvlášť když příjdou nenadálé výdaje. Třeba za léky :cry: a zdraví. Na hraní s opencv na RPi teď nemám nějak náladu. Ani WOT už nehraju tak jako před časem.
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: Hydroponický řídící systém

Příspěvek od Jirka »

Zdravím,
uvažuji o hydrpoponii také. Mohu se zeptat na výsledky? Co se týká sklizně a i odhadu ekonomiky provozu?
Nad regulací zavlažování jsem koumal také a zatím vidím řešení neregulovat průtok (připadá mi to složité a nespolehlivé) ale dávkovat.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Hydroponický řídící systém

Příspěvek od JuraS. »

hydroponii jsem letos řešil "ručně". je tady celé forum i s fotkami kde to rozebírám. rajčat bylo tolik že už to ani nesklízíme (ano není to mýlka, ještě teď mi zrají rajčata a kapie venku na balkoně bez jakéhokoliv krytí)..mezitím jsem vyměnil akvárium za větší a tak jsem arduino využil tam, v současnosti buduji automatizovaný systém pro akvárium. Bude to mít dohru pro hydroponii protože uvažuji o automatizované výměně vody. Tu hned začnu budovat pokud seženu spojené dvě 6mm silikonové hadičky co se používají například ve zdravotnictví.
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Hydroponický řídící systém

Příspěvek od hubacekp »

Ty průhledné ohebné hadičky co mají v OBI jsou také možná 6mm silikonové?
Odpovědět