dobíjecí stanice

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od petr-kubac »

Můj otec, který i barák stavěl šuplérou, by řekl že to je "kovářská práce", ale jako princip je to hezké a vypadá že to bude i funkční.

Co by tam mělo ještě být - je nějaké IR blikátko - nad blokem s kontakty - pro budoucí autonomní navigaci robota do nabíječky
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od hubacekp »

Ano, je to kovářská práce.
Potřeboval jsem dát dohromady principiálně funkčnost.
Další kroky budou:
- automatická navigace na stanici - o IR jsem přemýšlel a asi touto cestou půjdu
- zmenšení konektoru a použití např. mollex bateriové konektory
Obrázek
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od petr-kubac »

Zmenšení konektoru - vůbec není nutné - místa je dosti a pokud budete zmenšovat - dojdete akorát k problémům s navigací, protože čím menší konektor - tím horší je se do něj trefit.
Ideální by bylo podlahu pod postelí polepit fólii, ne které by byla zem a spodek postele polepit fólií ve které by bylo +12V - pak by navigace byla muška - stačilo by trefit pod postel ;-))
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Uživatelský avatar
Rosparovac
Příspěvky: 26
Registrován: 30 dub 2014, 19:17

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od Rosparovac »

petr-kubac píše:Zmenšení konektoru - vůbec není nutné - místa je dosti a pokud budete zmenšovat - dojdete akorát k problémům s navigací, protože čím menší konektor - tím horší je se do něj trefit.
Ideální by bylo podlahu pod postelí polepit fólii, ne které by byla zem a spodek postele polepit fólií ve které by bylo +12V - pak by navigace byla muška - stačilo by trefit pod postel ;-))
Chudáci domácí zvířata, kompasy, a bubáci co se schovávají pod postelí :-D
Náš tým RTOstrava
"Nikdy se nehádejte s blbcem, protože se tím snížíte na jeho úroveň a tam Vás ubije svými zkušenostmi..."
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od hubacekp »

Ano, taky by to šlo, ale plánu je to mít i na RC auto venku a též umožnit na konektor dát vývody z konektoru LiPo.
Tedy klidně i rozdělit konektor na 6 či 8 plošek.
Nicméně nic nebrání tomu, Aby to to i potom zajíždělo pod postel... i když mne teď napadá, že usínat nad nabíjející se LiPo, by bylo... přinejmenším zvláštní :-)
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od hubacekp »

Ahojte, naposledy navržený přepínač napájení robota z baterie na dobíjecí stanici bych rád nahradil inteligentnějším zapojením,
které jsem dostal k dispozici. Mám však prosbu.
Nejde o to, že bych byl líný, ale kvůli vytížení to už 4 měsíce odkládám a mám následující prosbu:
Našel by se někdo, kdo by posoudil návrh schématu a případně i někdo, kdo by to za nějakou hodinovou odměnu vyzkoušel za mne?
Pokud se někdo najde, pište prosím na hubacekp2@gmail.com.
Přílohy
UPS
UPS
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od JuraS. »

tak nějak mě před chvílí napadlo že by se to dalo elegantně vyřešit dvěmi baterkami. jedna hlavní co by sloužila na provoz robota a druhá záložní na provoz arduina a elektroniky. nabíjela by se vždy aku bez odběru, na to by stačilo relátko co by přepojovalo aku...nebo tak nějak i jinak...
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od hubacekp »

Přepínat mezi baterkami (napájecí versus nabíjená) by bylo stejné jako mezi jednou baterkou (nabíjená) a externím napájením (napájecí).
Zatím jsem se s tím dál neposunul, upřednostnil jsem jiné věci.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od jrt »

Zapomeň na akumulátory a použij superkondenzátory! Na Arduino Day 2015 nám robot na jedno několikasekundové nabití jezdil skoro dvě hodiny.
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: dobíjecí stanice

Příspěvek od JuraS. »

Tak moc se v elektrice nevyznám a co tohle ?
Odpovědět