SMD PODAVAČ

Postup stavby, dotazy, úspěchy, slepé uličky a zkušenosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
2nick
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2021, 08:29

SMD PODAVAČ

Příspěvek od 2nick »

Ahoj, zdravím všechny,

Podavač, který jsem si postavil, je určen k zjednodušení osazování Smd součástek. Rozhodl jsem se ho navrhnout a vytvořit, protože jsem se často potýkal s obtížemi při manuálním osazování těchto součástek. Tento podavač funguje tak, že na hřídelku servomotoru se namotává krycí páska, která postupně posouvá pásek součástek. Polohu dírek na pásce snímá pružinový kontakt, který prostřednictvím mikroprocesoru řídí dobu, po kterou je servomotor spuštěn. K dispozici jsou tři volby posun: o jednu, dvě nebo tři dírky, které jsou vhodné pro různé druhy SMD součástek. Toto nastavení zůstává uložené i po vypnutí napájení

Tento podavač mi umožňuje rychle a přesně umístit Smd součástky na desku plošných spojů. Drží součástky na správné pozici a umožňuje mi je osadit jedním pohybem. Můžu tak umístit součástky rychle a přesně, aniž bych musel strávit čas manuálním přesouváním a hledáním správné pozice. Dalším pozitivem tohoto podavače je, že zvyšuje moji produktivitu. Díky rychlejšímu a přesnějšímu umisťování součástek na desku plošných spojů se mi podaří dokončit projekty rychleji a efektivněji.
Chci se zde s vámi podělit o své zkušenosti s tímto podavačem, protože si myslím, že by to mohlo být užitečné pro ostatní, kteří se také zabývají osazováním Smd součástek. Pokud máte zájem o více informací, rád odpovím na vaše dotazy či poskytnu podrobnější popis konstrukce a použití.

Uživatelský avatar
cube
Příspěvky: 7
Registrován: 20 úno 2023, 16:30
Kontaktovat uživatele:

Re: SMD PODAVAČ

Příspěvek od cube »

Chápu to dobře že to používá odlepení krycí pásky i pro pohon? To je super nápad! Jak je řízená délka jednoho podání? Otáčky pohonu? (je potřeba kompenzovat měnící se tloušťku té kladky?) Nebo je tam nějaký senzor na ty okénka na okraji pásky?
Uživatelský avatar
2nick
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2021, 08:29

Re: SMD PODAVAČ

Příspěvek od 2nick »

Tento mechanismus funguje tak, že na hřídelku servomotoru se namotává krycí páska, která postupně posouvá pásek součástek. Polohu dírek na pásce snímá pružinový kontakt, který prostřednictvím mikroprocesoru řídí dobu, po kterou je servomotor spuštěn. Jak je napsáno na začátku článku.
Uživatelský avatar
2nick
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2021, 08:29

Re: SMD PODAVAČ

Příspěvek od 2nick »

Trochu více informací o tomto podavači, jsem sepsal tady https://diy-smd.cmd.webnode.cz/smd-feeder/
Naposledy upravil(a) 2nick dne 18 říj 2023, 16:31, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: SMD PODAVAČ

Příspěvek od fulda »

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
2nick
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2021, 08:29

Re: SMD PODAVAČ

Příspěvek od 2nick »

Ano, máš pravdu, je to https://diy-smd.webnode.cz/smd-feeder/ . Díky za opravu.
Odpovědět