Prázdninový kurz Picaxe

micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od micer »

Dům Dětí a mládeže Praha 5 otevírá

Týdenní kurz Picaxe o jarních prázdninách (13.3.2017 - 17.3.2017) pro děti od 13 do 15 let

Kurz se bude konat v DDM Praha 5 (blízko křižovatky Anděl) od pondělí do pátku, každý den od 9 do 16 hodin (možnost nástupu od 8:30 a odchodu do 16:30). Bližší informace o průběhu a způsobu přihlášení najdete v přiloženém PDF souboru.
Kurz Picaxe.zip
(194.89 KiB) Staženo 394 x
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od hubacekp »

Nemáte tam chybu? Nemá tam být "pro děti od 13 do 115 let"? :lol:
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od jova »

Taky jsem zamáčknul slzu, že mi už není 15 :cry:
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od gilhad »

Tak jsem si rikal, jestli jim tam nepujdu zasednout rovnou 4 mista jednim zadkem :)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od jrt »

jova píše:Taky jsem zamáčknul slzu, že mi už není 15
Michal se jistě nechá přemluvit i na kurz pro starší a pokročilé...
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od pgerla »

Dnes 90-ti letí si zavzpomínají na PC kurzy, kdy jim lektor řekl "Ukažte myší na okno Malování".
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od jrt »

Aby to nezapadlo...
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od fulda »

Už se posunul věkový limit?
Nebo přihlásím dceru? :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od micer »

Rád bych se podělil o jednu čerstvou zkušenost a pár otázek.

Kurz Picaxe byl v DDM Praha 5 vypsán na dobu, kdy má polovina pražských obvodů jarní prázdniny. Důvody byly dva, v první řadě jinak nejde souvislejší volný čas počítačové učebny v DDM najít, za druhé se počítalo s tím, že je dost rodičů, kteří na jarní prázdniny nejezdí na hory a hledají, kam děti "upíchnout". Počítalo s tím, že přinejmenším část přihlášených (asi větší) tam přivede ne zrovna zájem o mikrokontroléry (či snad dokonce Picaxe!), ale prostě snaha rodičů někam děti na prázniny odložit, když kvůli práci nemohou odjet.

Se snad přiměřeným předstihem 6 týdnů byly osloveny všechny základní školy v obvodech Praha 1, 2 a 5 zřízené městem respektive danou městskou částí. Na těchto obvodech je v součtu 78 (!) evidovaných základních škol, z toho přibližně polovina je zřízena městem a k těm informace šla písemně i elektronickou cestou prostřednictím odboru školství. Z hlediska počtu žáků jsou ty měststké zpravidla podstatně větší. K tomu byly informační letáčky umístěné například v prodejnách elektronických součástek v Praze + samozřejmě využity stránky DDM, Doupě a další kanály na internetu.

V průběhu šesti týdnů se na kurz nikdo nepřihlásil ani se nikdo nepokusil informovat v DDM o nějakých podrobnostech. Nečekal jsem zrovna velký ohlas, ale tohle také ne. Takže:
A/ buď je obecně malý zájem o cokoli technického ze strany rodičů opravdu tak malý, v případě Picaxe přímo nulový (i s vysvětlením o co jde .... ale pravda, v nabídce záměrně nebylo použito slovo "Arduino"), že ani možnost týdenního programu pro děti to nepřebila
B/ nebo se informace k žákům respektive rodičům vůbec nedostala i přes poměrně velký počet oslovených škol. Vzhledem k termínu a tomu, že vím, že jiné aktivity (i jiných DDM) na prázniny byly beznadějně obsazené, odhaduji, že "B" je správná možnost nebo přinejmenším převažující v kombinaci.

Tolik zkušenost. Teď otázky:
Platí-li A, má vůbec smysl něco podobného dělat?
Platí-li B, jak dostat informaci tam, kde by byl zájem?

Máte nějaké podobné zkušenosti, případně návrhy, jak se toto dá překonat?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od Dex »

ad B - cílová skupina s velkou pravděpodobností "žije" na Facebooku - došlo k oslovení i touto cestou? Vím, můžeme to odsuzovat, nechápat to či dokonce protestovat, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět