Prázdninový kurz Picaxe

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od jrt »

micer píše:Vzhledem k termínu a tomu, že vím, že jiné aktivity (i jiných DDM) na prázniny byly beznadějně obsazené...
Asi ideální by bylo zjistit, jak se dostala k rodičům a dětem informace o těch "jiných aktivitách".
A jaké jsou vůbec ty "jiné aktivity"? Korálkování, malování prsty, hra na tibetské gongy, zpěv květinám a jim podobné, nebo jsou zaplněny kurzy s jinými technickými, nebo technice blízkými aktivitami?
jrt
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od micer »

jrt píše:.... Korálkování, malování prsty, hra na tibetské gongy, zpěv květinám a jim podobné .....
Ano, takové, líp bych to nevystihl. Jen bych ještě přidal tancování a skautský příměstský tábor, aby tam bylo i něco něco od přírody (zpěv květinám je trochu jiná kategorie). Informace byla jen rychlá a kusá, ale nic z technické oblasti jsem nezaregistroval. Ze souvislostí vyplynulo, že je to (přinejmenším většinou) prázdninové pokračování probíhajících kroužků a klubů, tedy nebylo třeba oslovovat rodiče ani děti "z ulice" nebo "přes školu", ale oslovit docházející účastníky.
Jen další dokreslení: Na akci zaměřenou jak je uvedeno nahoře se v jednom nejmenovaném DDM teď připravuje 70 míst pro mladší děti a pravděpodobně nebudou stačit. Je to jen zlomek těch, co chodí do podobně zaměřených kroužků. Do jediného kroužku elektroniky je docela problém obsadit 7 míst, modelařina a programování v C respektive C++ je na tom jen nepatrně lépe. A to je z technických oblastí víceméně vše. Nedaří-li se kroužek obsadit alespoň minimem děcek, nejde ho otevřít nebo v daném oboru kroužky rozrůznit (podle úrovně nebo zaměření), na to prachy prostě nejsou, to je logické. Není-li poptávka, není ani nabídka ... respektive živoří na jakémsi minimu.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od fulda »

jrt píše:Asi ideální by bylo zjistit, jak se dostala k rodičům a dětem informace o těch "jiných aktivitách".
Mohu ti trochu přiblížit, jak probíhá selekce těchto aktivit v naší školce (a předpokládám, že to bude ve školách podobné, naše školka je exemplární případ té školky, kde ti učitelka neřekne nic jiného, než že má malý plat)

Takže rozhodování je v pořadí:
  1. Budu z toho něco mít já? (chápej - učitelka které se dostala informace o aktivitě do ruky)
  2. Odvede to alespoň děti ze třídy, abych měla volno?
  3. Bude z toho alespoň něco pro školku? (chápej, naše školka vybírá nájem od "pořadatelů" kroužků, protože učitelky přece mají malej plat)
  4. Nezajímá mne to!
No a teď mi řekni - spatřuješ se v nějaké kategorii?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Prázdninový kurz Picaxe

Příspěvek od jrt »

Když si proklikáte mapu zde, zjistíte, že: "Věda nás nebaví"... :cry: A co teprve technika, ze které navíc bolí ruce.
jrt
Odpovědět