Poptávka - ovládání 4kolového vozíku

Odpovědět
DavidSedlacek

Poptávka - ovládání 4kolového vozíku

Příspěvek od DavidSedlacek »

Zdravím,

řeším návrh a realizaci ovládání a pohonu 4kolového zahradního vozíku - platformy, na kterou bude možné naložit prakticky cokoliv.
Moje představa je 4 kola, z toho 2 hnaná, pevně uložená. Otáčení tedy stylem "smykový nakladač".
Ovládání dálkově.

Pohon:
Využití dostupných komponent pro e-kola, BLDC motory (odhaduji, že bude stačit výkon 500W na každé hnané kolo), řídící jednotka.

Ovládání:
Využití dostupných rc modelářských souprav nebo úplně jiné řešení (Arduino, ...).
Jediným požadavkem je přijatelná velikost vysílače, ideálně "krabička" kterou připnu k pasu.
Prvotní verze by mohla být i bez rádiového ovládání - pouze ovladač přímo na vozíku.

Funkce:
Jízda vpřev, vzad, zatáčení, rychlost do 5km/h, možnost "tempomatu - plížení" - vozík jede a já postupně sbírám, nakládám.
Asi bude nutné řešit i brždění, resp. udržování zvolené rychlosti při jízdě z kopce s nákladem.

Co potřebuji vyřešit:
Návrh a dodávku ovládání, elektroniky pro řízení motorů.

Děkuji za nabídku, tip či kontakt na kohokoliv, kdo by byl schopen něco takového vyrobit.

David Sedláček
tel. 605 834 065
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Poptávka - ovládání 4kolového vozíku

Příspěvek od pgerla »

Také zdravím,

chybí Vám v popisu zásadní drobnosti
Rychlost bez znalosti průměru kol ...
Brzdy se nedají odhadnout bez váhy ...
2 kW výkonu nic neříkají o velikosti vozíku (nákladu) ...

Ovládat se dá krabičkou velikosti klíčenky prakticky cokoliv ...
DavidSedlacek

Re: Poptávka - ovládání 4kolového vozíku

Příspěvek od DavidSedlacek »

Díky za odpověď, zde je doplnění.
Velikost vozíku cca šířka 110 x délka 180
Průměr kol není ještě pevně dán, prakticky je to i jedno. Minimálně 13" diskové nebo až 20" s výpletem.
Hmotnost odhaduju do 100kg. Nosnost 300kg, takže celkem max. 400kg.
Výkony jsem uvažoval pouze 1kW, 4 kola, z toho pouze dvě hnaná po 500W ... je to pouze můj odhad, že
by to mohlo stačit.
Odpovědět