Kroužek 3D tisku - Praha 5

Odpovědět
micer
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Kroužek 3D tisku - Praha 5

Příspěvek od micer » 07 črc 2017, 20:48

Toto je zatím předběžná informace !

Dům dětí a mládeže Praha 5 otevře od září kroužek 3D tisku zaměřený na přípravu vlastních 3D modelů (objektů, předmětů) technického zaměření, jejich konverzi pro tisk na 3D tiskárně, zacházení a běžnou údržbu 3D tiskáren, používané materiály a samozřejmě vlastní tisk přímo na učebně. Setkání budou probíhat v počítačové učebně DDM Praha 5 (velmi blízko metra Anděl), termíny ani žádné další podrobnosti zatím nejsou stanoveny. Kroužek není zatím uveden ve veřejné nabídce na internetových stránkách DDM.
(http://www.ddmpraha5.cz/krouzky-prehled-krouzku)

Kroužek jako takový v celoroční verzi je zamýšlen především pro děti - žáky základních škol nebo nižších ročníků víceletých gymnázií. Pokud by byl zájem i z okruhu dospělých (bez omezení věku) vyzkoušet si počítačový návrh a výrobu technických součástek na 3D tiskárně, pravděpodobně by nebyl problém vypsat nějakou další, třeba zkrácenou verzi ... nazývejme to raději kurzem. Provoz DDM končí ve 20 hodin večer, takže prostor mezi koncem obvyklé pracovní doby a zavírací hodinou DDM by se snad našel. Analogicky by nebylo vyloučeno ani uspořádání víkendové verze (řekněme 3 - 4 soboty s odstupem dvou týdnů). Byl by o něco podobného zájem?

Poznámka: Podobný kurz může sloužit k tomu, abyste si ... vyzkoušeli, naučili se, seznámili se zblízka s tiskárnou, poradili se, .... Pokud by si někdo představoval, že v rámci kurzu si vytiskne spoustu výrobků, které si předem připraví doma, tak toto není možné už proto, že tiskárny pracují relativně pomalu a tisknout větší předměty nebo opakovaně malé se prostě nestihne.

gilhad
Příspěvky: 78
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36

Re: Kroužek 3D tisku - Praha 5

Příspěvek od gilhad » 08 črc 2017, 09:02

Me by to rozhodne zajimalo a rad bych se zucastnil

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host