Ovladač k autodráze

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Ovladač k autodráze

Příspěvek od fulda »

Hezké povánoce vespolek.

Mám takovej duševní problém - občas se s vláčkařema zlobím, že jezdí s vláčkem jak s autodráhou a tak mne napadla taková lotrovina - udělat ovladač ve tvaru ovladače k autodráze. Nebude to nic složitého, vezmu tahový potenciometr 45mm dlouhý a ten připojím na AD vstup procesoru a tak. Ale teď nevím, kde tomu sehnat nějakou užitečnou krabičku. Vzhledem k tomu, že je to recese, tak ta krabička nemůže bejt moc drahá. Nemá někdo nějaký nápad?

Díky

---
Edit: Tak koukám, že nejjednodušší bude koupit si ovladač k autodráze :D
Nemáte někdo třeba TENTO typ ovladače? co je uvnitř?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: Ovladač k autodráze

Příspěvek od jova »

Tento konkrétní nemám, ale mám jeden starší obdobný a novější "pistolový" a v obou je jen drátový reostat (rezistor).
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Ovladač k autodráze

Příspěvek od fulda »

A to tlačítko na přední straně? Je použitelné jako tlačítko?
Předpokládám, že odpor toho rezistoru bude v řádu jednotek ohm.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač k autodráze

Příspěvek od gilhad »

Tak urcite nebude problem ten odpor vyhodit a dat tam jiny. Nebo nejak upravit zapojeni toho tlacitka. Ja takhle pouzival gamepady k prevodu tlacitek na USB joyjstick a nikdy nebyl problem neco navic dovnitr vpajet, nebo prerusit nejake kontakty na te desticce a pritahnout si vhodnym odporem tlacitko kam jsem chtel.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Ovladač k autodráze

Příspěvek od fulda »

Našel jsem si nějaké návody na vylepšování ovladačů a tam se dá odhadnout co s tím půjde. Třeba TADY, nebo TADY, nebo TADY.
Asi bude trochu problém zachovat přepínač "turbo" a zároveň vyhodit smotek odporového drátu.
Ale kdo se bojí, nesmí do lesa. Ještě je otázka, jestli hledat ovladač na bazarech a nebo koupit rovnou novej.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět