Cestovní nabíječka na 18650

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od Dex »

Zdravím,

tentokrát tolik neřeším KDE ale CO koupit ;) Rozhlížím se po nějaké "cestovní" nabíječce primárně pro akumulátory 18650. Zatím mi padlo do oka toto:

http://www.aliexpress.com/item/Soshine- ... 25699.html
a
http://www.aliexpress.com/item/Nitecore ... 95394.html

Ta Soshine má jako jedna z mála i ukazatel kapacity. Ta druhá zase vypadá lépe zpracovaná a zvládne nabíjet dva akumulátory najednou. Co je podstatné, tak obě mohu napájet nabíječkou k telefonu (přes USB) a jsou celkově dobře skladné.

Mno a k tomu dva tyto akumulátory http://www.aliexpress.com/item/Nitecore ... 86674.html a napájení menších robotů mám vyřešené :)

Rád si ale nechám poradit, protože s tím nemám moc zkušeností a možná se to bude hodit i někomu jinému...
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od micer »

Ani jednu z těch nabíječek konkrétně neznám, mám ale objednaný velmi příbuzný typ k té druhé, měl by přijít každým dnem, pak můžu dát vědět. Mám VELMI špatné zkušenosti s nabíječkami na síť, zatím ani jedna nepracovala správně, nabíjely třeba na napětí až 4,5 V, pekly články a podobně.

U akumulátoru bych určitě prověřil skutečnou kapacitu a nevěřil automaticky popisu. Dej si pozor na to, že tento akumulátor na 99% není jen průmyslové provedení (bez ochranné elektroniky), ale má integrovanou ochranu přebití, nadproudu a vybití ... ale na to je velmi podezřele levný.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od Dex »

Tak já ještě chvilku počkám ;)

Po síťové nabíječce ani nějak moc netoužím, protože to znamená další zdroj, který něco váží a zabírá místo.

Vím, že kapacita článků je často nesmyslná. Například 3400 mAh i víc už opravdu nevěřím. Proto hledám nějakou "značku" (což Nitecore je) a reálně vypadající kapacitu. Je to ale těžké něco vybrat...
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
valdav
Příspěvky: 3
Registrován: 06 dub 2016, 12:12

Re: Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od valdav »

Mam od Nitecore tuto Intellicharger i4 a jsem vcelku spokojeny. Převážně nabíjím 16340 SpiderFire 880mAh, nebo 18650 UltraFire(4000mAh? ale veřte tomu :) ) a nezaznamenal jsem žádnej problém s nabijením, občas s tim nabiju i AAA nebo AA tužkovky. Na co bych si dal pozor jsou určitě držáky na baterie mam jak na 16340 ty jsem kupoval v CR a dobry a na 18650 z Ciny a nefunguje mi, drátky pod zalepenou izolaci se volně pohybují což pájka opraví :) . Důvod proč jsem si tohle vše před rokem kupoval byl uplně stejný :D .
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od DavidO »

Nabíječku doporučit neumím, ale několik nabíječek pro 18650 mám, pořídil jsem si je před časem v TME s tím, že je vyzkouším, ale jaksi jsem se k tomu zatím nedostal, klasika. Kdyby je tak někdo chtěl proměřit... :)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od Dex »

micer píše: mám ale objednaný velmi příbuzný typ k té druhé, měl by přijít každým dnem, pak můžu dát vědět
Jen se chci zeptat, jestli už jsou nějaké novinky? ;)

Jinak tohle je můj poslední "objev".

EDIT: a ještě recenze ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Cestovní nabíječka na 18650

Příspěvek od micer »

Nejsou novinky a asi ani nebudou. Objednal jsem přes e-bay a ne přes ali jako obvykle, nabíječka nedorazila, prodejce už přes e-bay neprodává, v současné době se řeší vrácení peněz (teda možná). Pokud ještě zítra (2 týdny po termínu) nedorazí, ale tomu nevěřím.
Odpovědět