A1357 031 náhrada

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chucky77
Příspěvky: 6
Registrován: 24 bře 2016, 12:27
Bydliště: Praha 5

A1357 031 náhrada

Příspěvek od Chucky77 »

Ahoj všem,
prosím o radu kde koupit nebo čím nahradit tranzistor A1357 031 PNP. Nejsem si jist parametry co se nacházejí na netu. A s elektronikou začínám a spíše si hraju s Arduinem a Pixace.

Je to do regulátoru tanku Henlong kde 2 ze 4 ks vyhořely. Synovec to trochu potrápil.
Napájené je to LiPol 7,2, motory jsou tam na převodovkách nějaké plechovky velikosti asi mig 300 (odhad).

Našel jsem PNP tranzistor 2SA1357
PNP 20V/ 5A/ 10W/ 170MHz TO126 E C B 14b
Ten již ale není v prodeji.
Něco by se našlo i na ebay a aliexpress ale s dodáním delším než hned.

Prosím o radu čím nahradit a kde koupit nejlépe v Praze (Ges, GM ?).

Předem děkuji. Ondřej
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: A1357 031 náhrada

Příspěvek od jrt »

Tranzistor je celým jménem 2SA1357 a myslím, že bez problémů půjde nahradit tranzistorem BD438.
jrt
Uživatelský avatar
Chucky77
Příspěvky: 6
Registrován: 24 bře 2016, 12:27
Bydliště: Praha 5

Re: A1357 031 náhrada

Příspěvek od Chucky77 »

Ahoj,

děkuji za radu. Celkem to pomohlo.
Asi tam je ještě další problém, protože to na "kanále" B nějak blbo. Rozjelo se to na "A-čku".
To tam byly připojený diody místo motorů.
Po připojení motorů to jelo asi 5 sec. Nestihl jsem to úplně, ale myslím, že jsem zahlídl kouř. Ale nevím z čeho.
Ty tranzistory vydržely, ale podle mě odešlo něco na straně napájení procesoru přijímače. Nemůžu najít napětí na obvodu.
No budu hledat dál.
Alespoň se něco naučím.
Nemáte nějaký tip jak zjistit, že ta vysílačka vysílá? "Sender RC" na 27MHz. A případně nějaký článek jak vlastně funguje 27Mhz na straně přijímače?
Jaká součástka tvoří rozestup kanálů A,B,C? Krystal tam není.

Tank půjde asi na náhradní díly. Není můj. Kdyby byl tak bych asi do něj zkusil dát arduino s bluetooth shildem a ovládáním přes Android appku. To by asi šlo né?
S picaxe a arduino zatím experimentuju.
Byl by to skvělý linefollower :D A po cestě by to mohlo mířit na rozhodčího. Airsoftová mechanika funguje.

Tak každopádně ještě jedou dík.
Ondřej
Odpovědět