TIP na ložiska

Odpovědět
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

TIP na ložiska

Příspěvek od hubacekp »

Pokud potřebujete ložiska, lze vyhledat vhodné na www.zkl.cz > Katalog.
Pro Dobíjecí stanici jsem použil Jednosměrné axiální kuličkové ložisko 51204.
pozn: Pro některé konstrukce mohou být vhodnější Obousměrná axiální kuličková ložiska.
Já nakupoval v ARKOV Žatec.
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: TIP na ložiska

Příspěvek od petr-kubac »

Firmy jako ZKL mě trochu odrazují tím, že dávájí silně najevo, že jsou Bussines - to - bussines tedy vám chtějí prodat vagón ložisek ale u jednoho kusu se kroutí

Jak probíhal nákup, přes koho a za kolik ?
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: TIP na ložiska

Příspěvek od hubacekp »

já to koupil v prodejně spojovacího materiálu v Žatci. Malá prodejna, která bere ložiska od různých dodavatelů a nemají vše skladem. Přímo od ZKL či SKF to asi koupit nejde, ale v jejich katalogu si lze vybrat.
Já do prodejny přišel 3 minuty před zavírací dobou, prodavač měl už v zámku klíč a když mě uviděl, zakroutil hlavou ale zasmál se. Chtěl jsem od boku axiální ložisko s vnějším průměrem 10 až 50mm. Dvě mi ukázal a já si vzal to menší za 86Kč. Větší stálo 114Kč. Já nevěděl zda to vůbec půjde, tak jsem koupil levnější. I takto přesně lze vybrat když máte 3 minuty :-)
Doma jsem pak teprve na něj pasoval díly Merkur.
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: TIP na ložiska

Příspěvek od petr-kubac »

Dik za info když to tak beru tak takových "high tech" železářství mám v okoli několik - tak je musím zkusit obejít (až budu ložiska potřebovat)
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Odpovědět