Kde koupit vytahovací spínač?

Odpovědět
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Kde koupit vytahovací spínač?

Příspěvek od AlesH »

Ahoj. Při některých robotických soutěžích je povinnou výbavou robota bezpečnostní spínač typu "stiskem vypni". Předpokládám, že rozumnou volmou je v tomto případě spínač typu "tahem zapni, stiskem vypnit". Kde takové spínače kupujete? Jeden použitelný spínač jsem si koupil u Conrada - http://www.conrad.cz/vytahovaci-spinac- ... ny.k701232 . Je ale jenom jednopólový, ovládací síly jsou dost velké a také cena není nijak malá (přes 130 Kč plus poštovné 110 Kč). Existuje lepší volba? Lze u nás koupit levně malý spínač typu "tahem zapni, stiskem vypni" s lehkým ovládáním, přepínací, vícepólový a třeba i s aretací vypnuté polohy? Na záběrech některých robotů jsem podobné spínače viděl, ale nedokáal jsem najít zdroj jejich koupě. Prosím o radu.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kde koupit vytahovací spínač?

Příspěvek od jrt »

Ten spínač se oficiálně jmenuje "Total Stop" nebo "Central Stop" a levně se dá koupit třeba tady.
Běžně ho vedou firmy, které se zabývají prodejem elektroinstalačního materiálu nebo automatizační techniky, ale cena je obecně velká - odhaduji 500 až 1000 Kč, protože tyhle spínače jsou bezpečnostní a tím pádem musí mít všechny možné certifikáty elektrotechnických zkušeben, které jsou velmi drahé (stovky tisíc korun každý).
jrt
Odpovědět