Pár tipů

Odpovědět
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pár tipů

Příspěvek od kolbaba71 »

1)
Velký výběr šroubů mají ve Fabory Vyplatí se tam si dojít, jelikož poštovné počítají 160Kč a zadarmo je momentálně od 2500 Kč bez DPH, za což je už pořádná hromada šroubů.

2)
Vcelku zajímavý výběr ozubených kol a šneků mají v Tea Technik. Bohužel cenově dostupná jsou jen plastová. Šneky plastové nedělají. Jdou z bronzu a od toho se též odvíjí cena.

3)
Vcelku zajímavý nápad je ložisko Clips od Igusu, jenž se jen nacvakne do díry v plechu. Cena však není nejnižší.

4)
Různé plastové díly lze koupit v Europlastu. ceny příznivé, avšak občas nižší kvality. Sem tam otřep či ostrá hrana.

5)
Různé hliníkové plechy a profily se dají za rozumnou cenu koupit jak v Alupě , tak i ve Feroně, jenž má v sortimentu i železné a mosazné materiály. Ferona je primárně velkoobchod, ale není problém tam koupit jen na míru uříznutý kousek profilu. materiál se dá kopit v v Kondoru, ale tam mají už omezenější výběr..

6)
Pokud si chcete něco nechat vyrobit z plechu na míru, dobrá firma je na to Plehaso. Má i jednoduchý formulář na zjištění, kolik bude daný díl asi stát a na stránkách se dá stáhnout jednoduchý cad v němž si můžete svůj díl nakreslit a použít ho pro objednání.
____________________________________________________________________________
S těmito všemi zmiňovanými firmami jsem přišel do styku a jejich výrobky/produkty používal.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Pár tipů

Příspěvek od jrt »

ad. 1
Lepší zkušenosti mám s firmou Akros, která prodává jen spojovací materiál z nerezu, ale levněji a v podstatně lepší kvalitě, než Fabory. Ostatně, zkuste jinde koupit jeden kus inbus M1,6x3 :)

ad. 2
Zkusíme se porozhlédnout v Číně...

ad. 3
Asi levněji a rozhodně rychleji se dají tahle ložiska také koupit ve firmě Plastové součástky s.r.o., kde mají i spoustu jiných zajímavých konstrukčních dílků.
jrt
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár tipů

Příspěvek od kolbaba71 »

1) Zkusil jsem a Fabory ho mají. ;) Jeden kus by neměl být problém dostat. Sám jsem tam kupoval kusové množství celkem exotických šroubů.

3) V práci jsme používali také ložiska z Plastové součástky s.r.o. Pro uložení hřídele s občasným pomalým otáčením a malým zatížením žádný problém. Pro rychlejí rotující hřídele či s větší zátěži se nám osvědčil právě Igus.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Pár tipů

Příspěvek od jrt »

ad. 1
No vážně, že ho mají. :)

ad. 2
No jo, ten plast, co používá Igus, to je jiná třída. Já jsem uváděl Plastové součástky s.r.o jen proto, aby se někdo se slabším srdcem nevyděsil k smrti nad cenou Igusu... :)
jrt
Odpovědět