Kde koupit elektromotorek s převodovkou s hřídelem na obě strany

Odpovědět
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kde koupit elektromotorek s převodovkou s hřídelem na obě strany

Příspěvek od kolbaba71 »

Na svoji ultimátní svítilnu bych potřeboval elektromotor nejspíš se šnekovou převodovkou:
12V
10-15RPM
1,5-2,5Nm
Tohle by mohlo vyhovovat - link , ale potřebuju vyvedený hřídel na obě strany.

Edit:
Něco takového, ale potřeboval bych něco rozměrově menšího. I když v nouzi by to šlo asi taky použít. Rozměry mě až tolik nevadí, jako hmotnost - 6x cca 400g = 2,4kg a to je na pomocné motorky opravdu hodně.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kde koupit elektromotorek s převodovkou s hřídelem na obě strany

Příspěvek od jrt »

Kdo hledá, najde.
jrt
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit elektromotorek s převodovkou s hřídelem na obě strany

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak jsem hledal a něco i našel. I když co mě na něm vadí, tak je velká hmotnost. Ten původní, o kerým jsem uvažoval, měl tak 150g což oproti 400g u tohoto je dost znát. Ale má hřídel jen na jednu stranu a tak se mě v současné koncepci nehodí. Dělá to 1,5kg rozdílu, jelikož těch motorků potřebuju šest. Vzhledem k tomu, že chci svítilnu nosit, tak je citelná váha navíc. Svítilna bude dost těžká, ale 30kg atakovat nechci. Ono je to "jenom" 1,5kg a strochu štěstí se vejdu do 20kg. Ale "salámovou metodou" hmotnost roste a roste. Momentálně jsem asi na 15kg. Relativně zbytečný 10% přírustek hmotnosti se mě nelíbí.

Narazil jsem na sympatičější, ale nemá vhodné otáčky 6RPM místo 10RPM a zdá se mě dosti subtilní.
Odpovědět