SABERTOOTH jiná alternativa - náhrada

Odpovědět
Uživatelský avatar
morlor
Příspěvky: 45
Registrován: 07 lis 2013, 14:30
Kontaktovat uživatele:

SABERTOOTH jiná alternativa - náhrada

Příspěvek od morlor »

Ahoj můžete někdo doporučit nějakou alternativní náhradu za SABERTOOTH 2x 5A?
Raději něco levnějšího na alliexperss atd..
Dík za info Aleš
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: SABERTOOTH jiná alternativa - náhrada

Příspěvek od Dex »

Levnější nevím, ale sám mám na seznamu toto https://www.pololu.com/product/767 - prodává např. TME.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: SABERTOOTH jiná alternativa - náhrada

Příspěvek od DavidO »

morlor píše: 12 pro 2018, 15:56 Ahoj můžete někdo doporučit nějakou alternativní náhradu za SABERTOOTH 2x 5A?
Raději něco levnějšího na alliexperss atd..
Dík za info Aleš
Ten Sabertooth nevyhovuje právě kvůli ceně? Nebo ještě něco?
Skorem bych řekl, že v takovém případě bych asi pro konkrétní projekt vzal patřičně výkonný H-můstek nebo modul (třeba něco jako tenhle nebo určitě budou i jiné moduly tak jako jsou typu DRV8825 pro krokáče) a s nějakým ATtiny (nebo v ještě línějším provedení Arduino mini/micro) si naprogramoval podmnožinu funkčnosti Sabertoothu. Přijímat po seriové lince a generovat z toho signál pro drivery motorů, "to snad nemůže být takový problém" a asi i na Picaxe by se to dalo. Tím, že by to bylo na míru projektu, tak nepotřebuješ plnou funkčnost všech možných variant co Sabertooth umí (čili by toho na programování bylo mnohem míň) a navíc by sis kód udržoval sám s možností to kdykoli jakkoli přeprogramovat.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: SABERTOOTH jiná alternativa - náhrada

Příspěvek od Dex »

I tou cestou co navrhuje DavidO jsem šel a tak doporučuji zvážit PICAXE, kde jsou lépe řešené pwmky. Pochopitelně pokud se použije AVRko bez Arduina, tak je to taky v pohodě. Přímo v Arduinu se mi pwmky zrovna na řízení motorů moc nelíbí, ale taky se to dá ;)

Ovšem já jsem línej tvor a na programování samotného můstku nic moc zajímavého nevidím (někdo jiný může), takže to co jsem navrhnul se mi líbí víc. Doporučuji to minimálně zvážit, je tam např. vyřešené "rampování" a pár dalších užitečností. Taktéž nebude problém s chlazením, protože Pololu má ty plošňáky opravdu vícevrstvé narozdíl od většiny podobných věcí z Ali :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět