Zvětšovací brýle

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Zvětšovací brýle

Příspěvek od Dex »

Zdravím,

potřeboval bych poradit nějaké ucházející zvětšovací brýle ;)

Něco lehkého, pohodlného, bez světla, jedno jestli z ČR nebo Ali. Prostě něco s čím máte osobní zkušenost a vyhovuje to. Kdyby to šlo upravit jen na jedno oko, tak tím lépe.

Díky za tipy!
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od Pirx »

Radu let (>7) pouzivam brylovou lupu VTMG8 z GESu:
https://www.ges.cz/cz/nahlavni-lupa-vtm ... 02720.html
Vyhody:
- lehka
- nepada
- vymenne cocky (1.5x, 2.5x, 3.5x) - pro SMD pouzivam 1.5x
- jenom zvednu oci a vidim bez problemu kolem sebe (osciloskop apod.), nemusim hybat hlavou -> uprava pro jedno oko podle me neni nutna
Nevyhody:
- Pokud spadne na zem, vypadne z ni cocka a musi se znovu zaklapnout ;)
- Po cca ctyrech letech se uvolnila plastova klestina drzici cocku a ta zacala vypadavat - vlozeny papirek to spravil
- Prizpusobeni mene konfekcni lebce (muj pripad) lze pouze ohybanim dratku s operkami pro nos a priohnutim casti za usima

Za ty prachy bezkonkurencni.
Soldering fumes make you stronger!
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od Dex »

Nevypadá špatně. Ovšem mám poněkud přerostlou hlavu - velikost 64 - a to asi bude obecně problém :D

Ještě někdo něco? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od jrt »

... velikost 64 - a to asi bude obecně problém
Tak na nádraží a zkusit hlavou zabránit srážce vlaků :D

Zkus tady, třeba s touhle bys vypadal vysloveně drsně!
jrt
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od gilhad »

Leta pouzivam tuhle DA5 ze Soukenicke https://advantage-fl.cz/eshop/opticke-p ... -optivisor
Da se nastavit velikost hlavy, lupa sama se da snadno odklopit, nebo nastavit tak, ze do okoli mzouram prez, nebo pod ni. Vyhoda je stereo videni, ale vymlatit (no vyriznout) jedno sklicko by asi slo. Bezne tim dela ty svoje mrnavosti, ackoli kdybych mel kupovat znova, asi bych si vzal tu rovnou nejsilnejsi. Spis jen proto, ze co kdybych ji potreboval. nez ze by mi nekdy takhle prisla malo.

Kdyz se spravne nastavi (ma vzadu sroub, kterym se toci jestli vic ci min) tak pohodlne drzi a pritom se da jednim pohybem sundat cela a druhym zase spolehlive nasadit. Nepada, drzi. Arnik (jako synovecek) ji obcas pouzije taky, stavityelna je celkem dost, na prodejne te ji nechaji vyzkouset. Puvodne jsem ji kupoval na uplne jine veci.
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od DavidO »

Já mám takovéhle brýle: https://www.aliexpress.com/item/ACEHE-L ... 71173.html (koupil jsem je od jiného prodejce o něco levněji, ale ten už není). Jsem s nimi spokojený, jednak se dá lupa otočit nahoru aniž by bylo potřeba sundávat brýle z nosu, navíc se dá sundat vnější čočka čímž se zmenší zvětšení. LED po straně se taky hodí, dá se sklápět a tedy lépe zaměřit na to, co člověk pozoruje. Míval jsem obvykle levou lupu nahoru a pravou na oku, když je potřeba koukat normálně, otočím pravou taky nahoru. Pak jsem zjistil, že se dá sundat, takže jsem tu levou sundal úplně a mám ji v šuplíku u stolu když potřebuju jen tak na něco kouknout.
Obrázek
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od Dex »

jrt píše: 01 úno 2018, 21:05
... velikost 64 - a to asi bude obecně problém
Tak na nádraží a zkusit hlavou zabránit srážce vlaků :D

Zkus tady, třeba s touhle bys vypadal vysloveně drsně!
Ty si z toho děláš legraci, ale to je vážná věc. Např. jsem nenašel firmu, která by mi vyrobila slamák :) Konfekce je pochopitelně mimo, tam se končí někde u 59, největší formy mají tak na 62 a dál už nic - prostě diskriminace :D

Ta borgská varianta nevypadá špatně ;)

Všem díky za rady, jdu to zkoumat.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Zvětšovací brýle

Příspěvek od DavidO »

jrt píše: 01 úno 2018, 21:05 třeba s touhle bys vypadal vysloveně drsně!
To by chtělo ještě vylepšit. Třeba takhle.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět