Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Odpovědět
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od pgerla »

Co na tom obdivujete? Snad jedině trpělivost čekat 3 týdny na zpuštění X-DOSbox a měsíc na Windows 3.11 for works group.

Autor žije u severního pólu, kde zimní večery trvají půl roku.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od gilhad »

Chápu, že pro vás je trivialita napsat a úspěšně rozchodit emulaci 32bitového počítače s MMU na 8bitovém počítači bez MMU hračka a běžně to děláte tak 10x za večer, ale já tak dobrý nejsem a sám bych si na to netroufnul. Pro mě je to opět posunutí hranic možného do netušených míst.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od Dex »

Přesně tak, jde o to, že to jde. I cesta může být cíl a je to naprosto v pořádku. Navíc mě se několikrát stalo, že jsem se při podobném hraní si naučil něco, co mi pak pomohlo v komerční sféře.

Btw o https://www.hackster.io/adent/omen-alpha-77f86b asi víte. To je v podstatě taky k "ničemu" a přesto mě to moc baví, scháním si součástky, čtu datasheety a snad si splním další sen - postavit si počítač ze součástek :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od kolbaba71 »

Já jsem na tom podobně s tou extra silnou led svítilnou do ruky, pro kterou vlastně nemám žádný rozumný využití.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od pgerla »

gilhad píše: 20 kvě 2018, 18:22 Chápu, že pro vás je trivialita napsat a úspěšně rozchodit emulaci 32bitového počítače ...
Pro mě je to opět posunutí hranic možného do netušených míst.
Pro mě je to ztráta času,
posouvat se do míst kde slunce nesvítí.
Dex píše: 20 kvě 2018, 19:29Btw o https://www.hackster.io/adent/omen-alpha-77f86b asi víte. To je v podstatě taky k "ničemu" a přesto mě to moc baví, scháním si součástky, čtu datasheety a snad si splním další sen - postavit si počítač ze součástek :D
Alpha není k ničemu, něco podobného používají na italských školách k vyuce. Ten 8-bitový procesor je tedy v FPGA, studenti mají možnost si ho různě pozměnit k obrazu svému, není to přesný klon 8085 / Z80.

Taky mi tu leží ve skříni pár kostlivců co jsem nedokončil do komerční podoby.

Logaritmický zesilovač (inspirace p. Kubáč)
Světelná závora 50m (časomíra na závody)
Kompas, QR kód, podvozek ( +/- Robotour)
2D ultrazvuk ( opět insprace p. Kubáč)
Teorie navigace raket (matematika)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od Dex »

To k "ničemu" je v úvozovkách! :)

Myslel jsem to tak, že většina lidí vůbec nebude tušit co by se s tím vlastně dalo/mělo dělat. Už si rozumíme? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od pgerla »

Dex píše: 21 kvě 2018, 17:03 To k "ničemu" je v úvozovkách! :)

Myslel jsem to tak, že většina lidí vůbec nebude tušit co by se s tím vlastně dalo/mělo dělat. Už si rozumíme? ;)
s 8085 se dá letět na Mars. Což se s 200-tisíc krát zpomaleným Linuxem neodváží ani Elon Musk

https://en.wikipedia.org/wiki/Mars_Path ... d_computer
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Linux na ATmega? Ale proč ne :)

Příspěvek od Dex »

Je to marný, je to marný, je to marný - tady jde přece hlavně o to, že někdo dokázal něco, co zdánlivně nejde/nešlo. A pro mne to prostě zajímavé je a hotovo.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět