Rfid MF RC522

pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Rfid MF RC522

Příspěvek od pgerla »

taky by mě zajimalo co se tu řeší I2C sběrnice byla navržena tak, aby neměla striktně stanovené kladné napětí VCC. Proto je "doporučeno" používat ty pull-up rezistory, které v době klidu udržují na sběrnici VCC (na +5V, +3,3V nebo +12V na to sere bílý tesák). Pak je tu ten sheet od výrobce, kde se dočteme, že 12V opravdu NE. Tak zvolíme menší zlo 3,3V co RFID zná a jdeme vklidu spát. Schéma je tu na fóru už zveřejněno.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Rfid MF RC522

Příspěvek od pgerla »

Samostatný příspěvek k samotnému pinu RESET
Opět nevím jak na Marsu, ale na planetě Zemi dvě různá zařízení resetujem napětím VCC. Je-li jedno VCC +5V a druhé +3,3V tak jsou to dva samostatné obvody a jen marťan je spojí společným drátem na spínač Tahem Zapni - Stiskem Vypni.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Rfid MF RC522

Příspěvek od daton »

Tak takhle to dopadá, když člověk pracuje na více platformách, probdí noc s lahví vína :D a po ránu tvoří příspěvek . Jo o té frekvenci mi to došlo hned jak jsem se z té "radostné" :lol: noci trochu probral, ale už se mi nechtělo ten příspěvek upravovat a tak trochu jsem doufal, že už na odpověď nedojde. Bohužel pro mne došlo, tak že ano, Fulda má pravdu :mrgreen: , s frekvencí si hraji v druhém projektu s picaxem. Více to komentovat nebudu ;) .
Odpovědět