Vypalování laserem

Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Vypalování laserem

Příspěvek od daton »

Zdravím
Chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s laserem používaným v DVD vypalovačkách. Na internetu je mnoho návodů jak lze z mechaniky vypreparovat čip laseru a vypalovat s ním na vypalovacích stolech na papír či dřevo. Problém je že ač jim to v těch videích funguje já jsem rozebral cca 15 DVD mechanik a ani jeden z laseru se mi nepodařilo oživit tak aby třeba jen zapálil sirku. Nezkoušel jste někdo s těmito čipy dělat pokusy, popripadne s jasným výsledkem?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od fulda »

Já jsem se onehdá věnoval trochu hlubšímu zkoumání.
Laser z DVD / BRD se dá použít ke gravírování papíru a měkké pěny. Ale je problém s jeho ostřením.
Proto jsem ho pro svou laserovačku nepoužil.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od gilhad »

Kdyz uz se o tom mluvi, jakiy jste pouzil? Mate jeste odkaz?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od fulda »

Jasně, už jsem tady posílal POPIS.
Na minulém robodoupěti jsem se snažil s tím několika lidem poškodit zrak, ale všichni se bránili. Tak jsem alespoň zasmrděl místnost.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od daton »

Třeba tohoto výkonu jsem nikdy nedosáhnul https://m.youtube.com/watch?v=R90I_yvLSYg. a to jsem opravdu těch mechanik rozdělal hodně. Vždy byla červená tak tak viditelná a to bral laser víc než 100ma. Někde jsem četl že tam používaly i infračervené lasery ale u bluray je to nesmysl protože paprsek by byl moc široký, tam by měl být asi modry nebo do fialová.
Nicméně ty co jsem rozdělávat byly vetšinou červené.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od fulda »

No tam je ten magický okamžik "add housing"
Tam tomu totiž přidal ostření.
Co se týká barvy na kameře, tak tou se netrap, kamera se těžko vyrovná s tím světlem a ukazuje blbosti.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od daton »

A jaké jsi měl barvy u těch pokusných čipů z dvd, ja jinou než červenou neměl. A kolik miliamper jsi do nich pouštěl? Jo a zjistil jsem že ty lasery mají asi dva čipy protože z obou stran to bere proud ale na jedné straně to svítí červeně a na druhé to bere taky proud avšak většinou to nesvítí alespoň ne viditelně. Někdy si myslím že jsou všechny vadné což teoreticky by mohly ale je to statisticky dost nepravděpodobné.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od fulda »

j8 jsem s rostě rovnou koupil ten, co jsem si koupil.
Na webech je spoustu návodů, zakončených větou, že to není moc užitečné a já ten svůj celkem používám.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od daton »

Hmm vzhledem k male uspesnosti u mych pokusu myslim ze to asi bude ztrata casu.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalování laserem

Příspěvek od gilhad »

Tak jsem koukal, ze ten modul uz se dal neprodava :(

60 EUR je zatim kus nad moji hranici pro "zkusim to i bez znalosti, treba to vyjde, nebo ne", tak bych se chtel zeptat, jestli myslite, ze tohle https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 58655.html by mohlo byt stejne dobre (teda ma to o fous vetsi vykon a trochu nizsi cenu po sleve (60$, puvodne 70$), ale kategorie na prvni pohled asi tak stejna), tak se radsi zeptam na nazor.

Motorky jeste jsou, pokud k nim nemate vyhrady ("kdybych byl byval vedel ... tak bych vzal spis ..."), tak bych je objednal hned a zkusil to postavit taky :)
Odpovědět