Spínání laserové diody

Odpovědět
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Spínání laserové diody

Příspěvek od gilhad »

Koupil jsem si https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 84797.html
a na prvni pokus spokojenost. Zkusil jsem to prez nejaky potenciometr (jako delic napeti) pripojit k 3.7V LiOn baterce https://www.aliexpress.com/item/1pc-Upg ... 61028.html ale rozsvitilo se to az na dorazu (tedy plnem napeti. Pak jsem to tada dal primo na kontakty a neshorelo to, nehralo to a svitilo fakt silne. Univerzalni merak do 200mA nedokazal proud zmerit, do 10A hlasil nulovy, tak nevim, ale asi to zralo vyrazne vic, nez povolenych 40mA. Jeste to zkusim nejak lip otestovat.

Ted bych ale rad udelal zamerovac/ukazovatko, ktery by byl ovladany tlacitkem, na prvni stisknuti sepne, na druhe rozepne (frekvence spinani/rozpinani jednou za obcas, na desitky sekund, zakmity nejsou problem, proste se stiskne zas, dokud to nebude v pozadovanem stavu)

Potrebuju to male a celkem otresuodolne, ve vypnutem stavu by to melo vydrzet mesice bez dobijeni, v zapnutem aspon hodinu. Nejjednodussi by asi bylo tlacitko, co tohle dela z vyroby, ale nejak neumim takove najit. Arduino je jednak velke a drahe a druhak nesmyslny overkill. Rele zere proud, to by asi baterka nedala. S tranzistory se obavam klidoveho odberu a schema nevymyslim.

Napada nekoho elegantni reseni (napr. konkretni dostupne tlacitko)? Diky predem.
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: Spínání laserové diody

Příspěvek od jova »

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Spínání laserové diody

Příspěvek od jrt »

gilhad píše: 07 srp 2017, 23:44 Potrebuju to male a celkem otresuodolne, ve vypnutem stavu by to melo vydrzet mesice bez dobijeni, v zapnutem aspon hodinu. Nejjednodussi by asi bylo tlacitko, co tohle dela z vyroby, ale nejak neumim takove najit.
Napada nekoho elegantni reseni (napr. konkretni dostupne tlacitko)? Diky predem.
Rač si vybrat: [1], [2], [3] atd. TME jich jistě bude mít řádově více.
Klíčové slovo: Tlačítkový spínač (přepínač) s aretací.
jrt
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínání laserové diody

Příspěvek od gilhad »

Diky, toho danyka zkusim, to mam doma a klicove slovo aretace je to, co mi chybelo :)
Odpovědět