Dlouhodobá maturitní práce

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dlouhodobá maturitní práce

Příspěvek od jrt »

Google, 1.odkaz na dotaz "pulse power led"...
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Dlouhodobá maturitní práce

Příspěvek od fulda »

Taky jedna důležitá otázka: co od toho očekáváš?
Protože třeba jestli očekáváš že dostaneš víc světla, tak to nedostaneš. Je to vhodné jenom pro ten případ, kdy máš třeba ledky zapojené v matici a svítíš pokaždé jen jednou řadou, tak potom se trochu snažíš dokompenzovat tu ztrátu, kdy ti svítí ostatní řádky.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
CZMartin_k
Příspěvky: 61
Registrován: 29 kvě 2014, 17:04

Re: Dlouhodobá maturitní práce

Příspěvek od CZMartin_k »

Já jsem právě myslel, že tím lze docílit vyšší svítivosti LED diody. Já právě myslel, že tím dostanu z ledky vyšší svítivost a když bude pauza dostatečně velká pro schladnutí ledky, nezníčí se. Ledka se zníčí teplem, ne proudem...

Pokud budu spínat impulzivě LED diodu s doporučeným proudem a třeba střídou 90%, ledka bude svítit stejně, jako by byla střída 100%, protože to lidské oko nepozná a ledka bude mít vyšší životnost?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Dlouhodobá maturitní práce

Příspěvek od fulda »

No a to právě moc nejde. Tedy pokud očekáváš časy jako blesk od foťáku tak ano, ale pokud to má "svítit" nějaký delší čas tak to moc neklapne.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
CZMartin_k
Příspěvky: 61
Registrován: 29 kvě 2014, 17:04

Re: Dlouhodobá maturitní práce

Příspěvek od CZMartin_k »

Tak jsem dokončil svojí práci a měl jsem za 1 jako jediný z mála... Bohužel to celé ještě neni dostavěné celé, chybí úplně prostřední pásky a RGB přepínání a 2 dny před obhajobou jsem spálil 4 pásky modrých LEDek, tak jsem tam musel zapojit jinou barvu. Tady je videoukázka: https://www.youtube.com/watch?v=GlCs8jO ... e=youtu.be Všem děkuji za rady, pomohli jste mi :).
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dlouhodobá maturitní práce

Příspěvek od jrt »

Gratuluju!
jrt
Odpovědět