Kde kupujete součástky?

Odpovědět
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Kde kupujete součástky?

Příspěvek od JuraS. »

Kde kupujete speciální součástky? Stalo se Vám někdy že jste sháněli součástku kterou do ČR nikdo nedováží? Nebo dováží ale nákup je možná pouze v tisícových množstvích. Jak tohle řešíte? Konkrétně teď sháním jeden jediný kus MAX44005. Oslovil jsem emailem 2 lokální dodavatele firmy Maxim ale už vím, že odpoví, že dodávají minimálně po tisících. Možná to řešíte vytěžením starých elektronických zařízení. Kde ale tento čip montují? jak to zjistit? kde ho pak vyřazený najít? Nepotřebuji to do důchodu ale teď. Jak tedy sháníte vy nějaké "cizokrajné" součástky?
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Kde kupujete součástky?

Příspěvek od aladin »

Myslím že sis odpověděl sám. Věc je velmi jednoduchá - buď máš nadčasové součástky, které byly jsou a budou (asi pořád, např. 555), nebo mají jepičí život, protože se chrlí nové a nové varianty na řešení nějakého problému.
V dnešním globalizovaném světě když něco není, tak není nikde. Nebo ti to vyrobí na zakázku, ale pak je min. počet na rozjetí linky.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kde kupujete součástky?

Příspěvek od jrt »

Podle webu FindChips ten obvod nejspíš nekoupíš v malém nikde na světě.
Se součástkami firmy Maxim Integrated byla a je v malém množství vždy potíž. Maxim posílal vzorky zdarma, ale - obávám se - že díky nenažranosti českých kutilů už se mu do Česka moc posílat nechce.
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Kde kupujete součástky?

Příspěvek od JuraS. »

To je dost na pikaču. Aspoň tak usuzuji, že kdybych sestavoval nějaký obvod tak se mi bude hodit podle datalistu nějaký konkrétní výrobek co je popsán a byl vyroben a kde ho sehnat? To jsem myslel, že je nějaký eshop co má nakoupené různé součástky a prodává je. Když se prodávají staré shieldy na arduino tak proč se někde nedá sehnat něco jako je nějaký čip, IO, něco specifického. Podle toho kolik se o MAX44005 píše na foru arduina jsem usoudil, že je to vcelku novinka a že nebude k nesehnání. Možná na to jdu moc selsky ale kdybych ho sehnal tak vezmu nějakou knihovnu pro arduino pro komunikaci I2C a překopuji ji, zaměním adresy, texty a odladím..co se s tím ...víte co...
díky za ten odkaz, fakt díky...
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Kde kupujete součástky?

Příspěvek od jrt »

V Charkově si ho (prý) můžeš koupit za 154 hřiven.
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Kde kupujete součástky?

Příspěvek od JuraS. »

šmarjáá za kolik to vlastně je ? zavzpomínám, já si v 70 tých letech dopisoval s jedním školákem z dálné Sibiře, snad jsou někde u našich ještě dopisy. Že bych oprášil dávnou známost a požádal ho až za měsíc obsadí Ukrajinu aby mi to poslal a nebo rovnou přivezl až se nás přijedou podívat.
a teď konec fikce a žertu. kouknu na to a hlavně jaké je poštovné a zda je to v dnešní době reálné aby mi to poslali..
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Kde kupujete součástky?

Příspěvek od aladin »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Odpovědět