Výrobci kusových DPS

aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od aladin »

asi první objednávka s dopravou zdarma. pak už doprava zdarma asi nebude.
ale cena je lepší jak u iteadu.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od DavidO »

Martine, mám organizační dotazy (pro kontrolu, zkouším to teď u AllPCB taky a třeba se to bude hodit i někomu dalšímu):
Ty desky máš oboustranné, s maskou i potiskem z obou stran?
Mě vyšlo, že jim pošlu 7 souborů:
.cmp (spoje na horní straně)
.stc (maska na horní straně)
.plc (potisk na horní straně)
.sol (spoje na dolní straně)
.sts (maska na dolní straně)
.pls (potisk na dolní straně)
.drd (vrtání)
(a pro jistotu jsem přibalil i .dri a .gpi, které se mi vygenerovaly taky, ale jsou asi navíc)
Měl jsi to taky tak?

Nevím, v čem navrhuješ ty, já v Eagle a příslušné soubory jsem vygeneroval kombinací CAM jobů gerb274x.cam, excellon.cam a ještě ručně přidané sekce pro spodní potisk (slil jsem si to pak do jednoho svého, abych na to nemusel myslet, kdyby ho někdo chtěl, ozvěte se).
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od aladin »

Pouzivam konvenci podle itead studio a jejich cam, ktery modifikuji podle potreby. Obvykle jen vrstvy potisku. Pro vetsinu vyrobcu to staci. Pro ceske vyrobce jejich vlasni skript pro Eagle.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od MartinL »

DavidO píše: 18 lis 2017, 11:57 Martine, mám organizační dotazy (pro kontrolu, zkouším to teď u AllPCB taky a třeba se to bude hodit i někomu dalšímu):
Ty desky máš oboustranné, s maskou i potiskem z obou stran?
Mě vyšlo, že jim pošlu 7 souborů:
.cmp (spoje na horní straně)
.stc (maska na horní straně)
.plc (potisk na horní straně)
.sol (spoje na dolní straně)
.sts (maska na dolní straně)
.pls (potisk na dolní straně)
.drd (vrtání)
(a pro jistotu jsem přibalil i .dri a .gpi, které se mi vygenerovaly taky, ale jsou asi navíc)
Měl jsi to taky tak?

Nevím, v čem navrhuješ ty, já v Eagle a příslušné soubory jsem vygeneroval kombinací CAM jobů gerb274x.cam, excellon.cam a ještě ručně přidané sekce pro spodní potisk (slil jsem si to pak do jednoho svého, abych na to nemusel myslet, kdyby ho někdo chtěl, ozvěte se).
Deska je oboustranná s prokovy, maska a potisk na obou stranách. Protože jsem u nich nenašel popis, jak to chtějí, použil jsem nastavení CAMu (pro Eagle), které jsem si stáhl, když jsem objednával u SeeedStudio (mají prima prohlížeč hned pro nahrání souborů). Připravil jsem to, zkusil si to prohlédnout u SeeedStudia a pak nahrál na AllPcb.com. Prošlo to bez problémů.
Pivrnec78
Příspěvky: 73
Registrován: 30 dub 2017, 15:25

AllPCB.cam ... pro Eagle

Příspěvek od Pivrnec78 »

Zdravím,
nevím kde a nevím od koho jsem před delším časem získal CAM soubor pro Eagle vytvořený přímo pro AllPCB. Nesl název "AllPCB.cam". Nepoužíváte jej někdo? Po kolapsu počítače jsem zjistil, že jej nemám zálohovaný :-(
Najde se dobrá víla, která pomůže škaredému skřítkovi? :-D
Kdyžtak pište na mail pivrnec78@seznam.cz ... předem díky ...
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od DavidO »

To jsem byl možná já, napsal jsem pak článek o výrobě tišťáků :-)
Tady je, klidně ať to tu visí veřejně. Při použití si ale musíš sám rozhodnout, které vrstvy chceš nechat dělat, hlavně u potisků (chceš názvy součástek, nebo hodnoty, nebo co ještě? atd.) Tomu se pak přizpůsobí příslušná fáze cam jobu, naklikáš si tam ty správný vrstvy. Doporučuju ještě pořádně zkontrolovat pomocí nějakého zobrazovátka gerber souborů, obvykle ho už ti výrobci mají na webu jako součást jejich objednávkového systému.
Bude použitelný i pro jiné výrobce, naposled jsem nechal dělat myslím u JLCPCB a ten CAM job jsem použil stejný.
Přílohy
AllPCB.zip
(1.44 KiB) Staženo 222 x
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od fulda »

Já pro AllPCB používám CAM a DRU, které jsem si stáhnul na Elecrow. (Úplně dole vlevo)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od aladin »

Vyjma Pragoboardu používám pro všechny výrobce CAM od iTeadu a gerber zobrazuji v KiCad
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Výrobci kusových DPS

Příspěvek od aladin »

nový výrobce desek PCBgogo:
https://www.pcbgogo.com/pcb-fabrication-quote.html
znáte někdo? cena vypadá jak JLC
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Odpovědět