Modelhobby

Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Modelhobby

Příspěvek od daton »

Zdravim chtel jsem se zeptat zda byl nekdo na teto vystave a jake z ni mel dojmy. Ja na ni pravidelne jezdil ale letos jsem nemohl, avsak slysel jsem ze to hodne upadlo od minule.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Modelhobby

Příspěvek od fulda »

Myslíš Modell Hobby Spiel Lipsko?? Nebo Letňany?
Letňany upadají rychle, už jen ten fakt kolik se přidává přidružených akcí je alarmující. Na druhou stranu se dá pozorovat, že vláčky jsou na vzestupu a drony na ústupu. A vláčky já mám rád.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Modelhobby

Příspěvek od micer »

Lipsko - pomalý úpadek, ale vzhledem k tomu, z jaké úrovně upadá, tak je to stále velmi slušné. Doprovodný letový program perfektní, bazén a provoz na něm slušný, nabídka nástrojů, přípravků, nářadí a materiálů víceméně zůstává. Bohužel úbytek je v posledních létech nejvíc vidět právě na ustupující účasti zahraničních klubů. Je to odlesk zašlé slávy, ale pořád to dává dobrý smysl.

Letňany - očekával jsem velký pokles, ale skutečnost překročila mé očekávání víc, než jsem si vůbec dokázal představit. Z větších firem tam byla jen Astra, nicméně spíš prezentovala svou existenci, než že by tam něco modelářského měla. Pelikán se schovával na malém stánku, skoro jako by to mělo být utajené - nebo to byl prodejce s částí štítu Pelikán. Zmizely i střední modelářské firmy, z malých zůstalo pár. Lodě (jak už se stalo zvykem) obsadili Němci, předvádění trucků a tanků asi tak podobně jako bývalo. Letové ukázky - trapas - nikde nikdo, ani lidi ani technika, jeden pilot tam kroužil chvíli dokola se slowflyerem. Nevěřím tomu, že se vlaky vzmáhají, i když jich tam bylo mnohem, opravdu mnohem víc. Ty předváděné modulové železnice (a podobné) se nemohou účastnit regulérně, za tu plochu by musely platit mnoho stovek tisíc, jsou tam zjevně pozvány jako výplň prostoru aby tam vůbec něco bylo, stejně tak třeba DDM Praha 4. Není špatné, že tohle tam bylo, špatné je, že už tam nic jiného nebylo.

Nemám nic proti doprovodným akcím, ostatně třeba kvůli Print In 3D jsem tam šel. Ale i to byla ubohost a trapas, proti stavu před pár roky pokles na nepatrný zlomek - a to tahle oblast tedy určitě neskomírá. Když nepočítám standardní prezentaci ČVUT, tak tam ze smysluplných firem byl zastoupen jen Průša na ministánku.

Kromě dvou ročníků jsem byl na všech českých Model Hobby od založení až do teď, většinu jsem "odsloužil" a byl tam celou dobu, jen poslední roky jsem se omezil na jednorázovou návštěvu. Podle mého názoru pořadatel už propásl okamžik, kdy ještě šlo skončit se ctí.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Modelhobby

Příspěvek od daton »

No to je velké zklamání. Příští rok už možná modelhobby přejmenují pouze na výstavu hraček. Modelářství je asi na vymření tedy alespn to letecké.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Modelhobby

Příspěvek od jrt »

micer píše: 05 lis 2017, 00:39 Podle mého názoru pořadatel už propásl okamžik, kdy ještě šlo skončit se ctí.
Jen jestli tys nebyl na nějaké jiné výstavě, vždyť pořadatel si letošní Model Hobby moc pochvaluje:
Letošní 26. ročník veletrhu Model Hobby 2017 je již minulostí. Nabídl největší „porci“ zábavy ve své historii a k vidění byly stovky unikátních modelů nejen z ČR, ale i zahraniční. I to se odrazilo na meziročním nárůstu návštěvnosti o 4 % na 52.138 lidí.
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Modelhobby

Příspěvek od fulda »

jrt píše: 06 lis 2017, 16:48
micer píše: 05 lis 2017, 00:39 Podle mého názoru pořadatel už propásl okamžik, kdy ještě šlo skončit se ctí.
Jen jestli tys nebyl na nějaké jiné výstavě, vždyť pořadatel si letošní Model Hobby moc pochvaluje:
Letošní 26. ročník veletrhu Model Hobby 2017 je již minulostí. Nabídl největší „porci“ zábavy ve své historii a k vidění byly stovky unikátních modelů nejen z ČR, ale i zahraniční. I to se odrazilo na meziročním nárůstu návštěvnosti o 4 % na 52.138 lidí.
To souhlasí, jen vláčkaři jsou děsně nenažraní. Například, pokud jede jeden brejlovec a táhne 10 nákladních vagónů, pak si vláčkař myslí, že sleduje jeden model, zatímco marketing sleduje 11 modelů.
A to nedej bože, aby někde bylo nádraží s padesáti stojícíma figurkama cestujících...
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Modelhobby

Příspěvek od micer »

Jen jestli tys nebyl na nějaké jiné výstavě, vždyť pořadatel si letošní Model Hobby moc pochvaluje: .......
S časovým odstupem jednu věc doplním. Ona je zřejmá, ale je potřeba si ji uvědomit. Nebyl jsem na jiné výstavě, ale je možné, že 90% návštěvníků bylo na jiné výstavě. A opravdu si myslíte, že to není záměr?

Souběžně s Model Hobby probíhá v Letňanech více akcí s dětským zbožím (kočárky, oblečky, plyšáci, ..), hrami (deskové hra, karetní, ...), 3D tiskem, počítačovými hrami i HW, dokonce nějaká umělecká řemesla, ..... Je zajímavé, že novinářská akreditace byla oddělená a na jiném místě, ale vchod a vstupenka byla jen jedna. Uvnitř se návštěvníci mohli pohybovat volně mezi "veletrhy" jak chtěli, a to není špatně, ostatně jednou před léty to bylo jinak a pořadatel se se zlou potázal. Dokonce se dá říct, že jednotlivé akce od sebe nebyly téměř oddělené ani značením. Jenže to také znamená, že neexistuje reálná možnost spočítat návštěvníky Model Hobby a nějak je odlišit od těch, co šli jinam nebo prošli během 5 minut Hobby a pak strávili 3 hodiny u hraček. Tak se vezme celkový počet a prohlásí se za návštěvnost Model Hobby. Pak se těm číslům o nárůstu návštěvnosti dá i věřit.

Prošel jsem to celé a mohu potvrdit, že "dětských" halách bylo narváno, sotva se dalo protlačit uličkami. U her a počítačů bylo přiměřeně dost lidí. Na ploše Model Hobby a 3D tisku se dalo v uličkách jezdit na kole, tu a tam nějaký člověk, většinou nakoukli a šli jinam.
Odpovědět