Listopadové Malostranské Robodoupě

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

RD1711_700.png
Program:

10:00-11:00 - Novinky, krátké zprávy o tom, co je od posledně nového
11:00-12:00 - Pavel Čáp: Micro:bit a jiné vývojové kity v prostředí arm Mbed"
12:00-13:00 - Tomáš Feltl: "3D tištěná stavebnice Bitbeam" (E-mole / zkušenosti s 3D tiskem / ...)
13:00-14:00 - Polední pauza, kromě oběda hrátky s Micro:bitem, diskuse o 3D modelování a tisku, poradna a chlubírna...
14:00-15:00 - Láďa Vohralík: "Sketchup pro úplné začátečníky"
15:00-16:00 - Jan Obdržálek: "Klávesnice"
16:00-17:00 - Chlubírna / poradna

V průběhu celého dne:
- hrátky s Micro:bitem
- jednoduchá (ne)známá zapojení a součástky
- Ketchup House

Přihlaste se prosím zde

Zúčastnit se můžete samozřejmě i bez přihlášení, ale přijdete o možnost si sami určit náplň setkání.

Aktualizováno 20.11.2017
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Pokud by pan Čáp mohl krátce pohovořit i na téma Mbed + micro:bit + BLE UART, tak by mi to ušetřilo trochu času ;)

Jinak máte-li někdo nějaké přání třeba speciálně na mou maličkost, napište co nejdříve!
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od gilhad »

Ja budu povidat o nahackovani klavesnice :) Mam na to slibenou jednu hodinu.

"Neplačte, sami jste si to zavinili!"
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od kolbaba71 »

Mě by zajímala přednáška o tom, jak se vyvarovat základních chyb při návrhu 3D modelu pro tisk.Aby si člověk nenavrhnul model, jenž se pak bude komplikovaný vytisknout, když se tomu stačilo jednoduše vyhnout. Mám na mysli třeba takové vychytávky, jako je například tisknutí šestihranného otvoru pro matici v kolmé stěně špičkou nahoru. Takové ty užitečné drobnosti, kdy je člověku jasné, že to má tak dělat, když o nich ví, ale při prvním pokusu mu to nemusí dojít. Případně jak na převisy či mosty bez toho, aby byly nutné pomocné podpěry. Je mě jasné, že to hodně ovlivňuje co je to za tiskárnu a co se použije za materiál. Ale jsou určitě nějaký základní vědomosti, co jdou uplatnit ve většině případů a o ty by mě šlo.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Když nám takovou přednášku někdo nabídne, určitě se domluvíme (to platí i pro jinou zajímavou).

Jinak ohledně 3D tisku za prohlédnutí stojí tenhle web: https://www.3dhubs.com/knowledge-base/k ... d-printing
A k mostům/podpěrám, tady je jedna pěkná konkrétní vychytávka: http://blog.tommy.sh/posts/quick-tip-av ... ial-bridge
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od micer »

kolbaba71 píše: 27 říj 2017, 19:32 Mě by zajímala přednáška o tom, jak se vyvarovat základních chyb při návrhu 3D modelu pro tisk......
Je to spíš o tom, jak přímo při návrhu upravovat model, aby tisk vyšel co nejlépe a nejjednodušeji. Chyba je asi moc silné slovo, tedy až na extrémní případy.
Hodně záleží na zkušenostech a konkrétním zařízení, takže by bylo lepší pojmout to jako diskusi a workshop (?), ne přednášku o absolutních pravdách od jednoho člověka. Jsem ochoten přispět svým dílem pokud si také budu moci poslechnout zkušenosti ostatních. Na kroužek mám i připravené ukázky řešení a problémů, mohu přinést. Takže otázka na tělo, kdo jmenovitě je schopen a ochoten podělit se o svoje poznatky?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Já jsem "ochoten" pouze poslouchat, protože teprve na posledním RoboDoupěti jsem zjistil, že by výroba držáčků na senzory na 3D tiskárně nemusela být až tak pracnou záležitostí :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Ale protože ty držáčky ti určitě nikdo malovat nebude, tak bys mohl krátce pohovořit o tom, jak a v jakém programu jsi je modeloval. A David by ti je na oplátku přímo vytiskl.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

My, co pozorně poslouchali Michalovu přednášku, máme o programu jasno :D

Namalovaný to ještě nemám, ale už jsem si s tím hrál a vím, že by to šlo ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Listopadové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Moment, moment, co ta moje loňská přednáška o OpenSCADu? Že tys chyběl, záškoláku!
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět