Květnové Malostranské Robodoupě

MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Tak nakonec snad do soboty stihnu to autíčko zprovoznit (už to jezdí a zatáčí). Tedy na základě již několika dotazů jak udělat z RC autíčka robota, jsem vytáhl ze skříně něco alespoň trošku vhodného a s co nejmenším úsilím to předělal na "robotické" vozítko. Takže, pokud bude zájem, můžu v sobotu udělat povídání jak na to, i o úskalích tohoto počínání.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

MartinL píše: 17 kvě 2017, 14:02 Takže, pokud bude zájem, můžu v sobotu udělat povídání jak na to, i o úskalích tohoto počínání.
Rádi si to poslechneme, zvlášť tu pasáž o úskalích, tohle si spousta lidí nechává pro sebe.
A nezapomeň propagovat Roboorienteering
jrt
koudis
Příspěvky: 73
Registrován: 12 črc 2014, 23:02

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od koudis »

Ahoj,

jak to vyapda s tim Arduino workshopem? Ma nekdo zajem, nema nekdo zajem?
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Nikdo o něj neprojevil zájem, ale všichni se určitě budou podivovat, proč není...
jrt
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Tak jsem si včera hrál s tím autíčkem a zase jsem se ukrutně trápil s BT. Pokud je mi někdo schopen alespoň trošku osvětlit jak "funguje" BT ve Win7, tak mu budu vděčný. Téměř při každém druhém pokusu o připojení, mi to hlásí, že port nelze otevřít (busy). Pomáhá jen restart win (možná je nějaká finta jak ho přesvědčit, že je com volný, ale zatím jsem neobjevil).
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Připomeň se mi ;)

Ovšem dokonalé řešení neznám. Hodně záleží na ovladačích v PC. Pak také, jestli aplikace korektně port zavře, když končí. V případě problémů mi skoro vždy stačilo jen vypnout/zapnout BT.

Teď si s tím (opět) hraju pomocí Pythona pod Win10 (přes pySerial) a dobrý. Bavím se tedy o BT 2.0, protože 4.0 je jiná "káva". Vezmu s sebou něco na ukázku ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od hubacekp »

Někdy pomáhá kill konkrétního procesu. Otevři si správce úloh a zjisti co přibude, když se spustí BT apka.
Tu pak v případě problému kilni.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Malostranské Robodoupě začíná už za [klikni].
jrt
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od hary »

koudis píše: 18 kvě 2017, 10:40 Ahoj,

jak to vyapda s tim Arduino workshopem? Ma nekdo zajem, nema nekdo zajem?
Ahoj,já bych zájem měl, nějak jsem nepostřehl, že byl nabízen (když nepočítám arduino den, kterého jsem se nemohl zúčastnit, neb jsem byl v nemocnici).Hary
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Květnové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Psal jsem to 12.4. zde ve fóru: viewtopic.php?f=34&t=769
DavidO píše: 12 dub 2017, 09:16 Na aprílovém Arduino Dni jsme pořádali workshopy. Zhruba v půlce května bychom mohli zopakovat workshopy s Arduinem a/nebo s našimi roboty. Ale jen pokud bude dostatečný zájem. Měli byste zájem?
ale ozval se jediný zájemce (a to vlastně nevím, jestli měl zájem o zopakování workshopu z Arduino dne anebo zájem o workshop aby si mohl vyzkoušet svého robota). Když bude zájemců víc než málo, tak workshop můžeme zopakovat.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět