Prosincové Malostranské Robodoupě

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

MartinL píše:A můj dotaz: Béďo budeš se na prosincovém Robodoupěti vyskytovat? Dostal jsem se k malému (starému) CNCku a zvažuji čím to řídit. Tak bych si chtěl popovídat o Machinekitu, abych si udělal trošku představu, jak to funguje.
Odpovím za Béďu: přijde a už se na tebe těší :D
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

RoboPivo.jpg
ROBOPIVO

Kdo chce přijít, musí se přihlásit!
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

MartinL píše:Dexi beru na vědomí a jdu chystat povídání. Jen doufám, že nebudeš zklamaný, ten "multitasking" je opravdu ve velkých uvozovkách.
Spíš mne zajímá, jak se na to dá jít. Linux tam portovat neplánuji ;) a předem díky!
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Včera večer jsem nějak nemohl usnout, a tak jsem přemýšlel na čem to "paralelní" programování ukázat. Nakonec jsem vymyslel Ajťákův (tedy spíše šílencův) vánoční stromeček. Takže i Fulda si přijde na své. Bude to něco, co je sice úplně na nic, ale dělá to spoustu věcí (a současně).
Tak a mám to. Teď už se z toho nevykecám a musím to jít realizovat (snad ten týden bude stačit) :P .
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od hary »

Zdravím všechny.
Na nadcházející akci bych se rád dozvěděl následující (abych mohl lépe využít Arduino):
- objektově orientované programování v C++ (struktury, třídy, tvorba konstruktoru)
- tvorba vlastní knihovny
- ochrana vstupních a výstupních pinů Arduina (v případě zničení připojené součástky napájené mnohem vyšším napětím a proudem);
funkce a využití elektron. pojistek - vratné: polyswitch, atd.
Myslím, že čas by se našel, a tak předem děkuji tomu, kdo bude ochoten to odpřednášet (alespoň ty první dva body, ten třetí je možná jednoduchý a většině známý). Hary
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Ve svém povídání o "paralelním" programování se trošku oop a tvorbě vlastní "knihovny" dotknu, ale tohle téma by chtělo trochu více času. Takže pokud by se toho chtěl někdo chopit, tak by bylo lepší aby to tomu mému povídání předcházelo.
Stromeček už se rýsuje (program je napsaný, tedy naslepo bez hw = to si tedy fandím, železo bych měl dnes dodělat a pak už jen doufat, že to bude fungovat).
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1363
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od fulda »

Není na čase napsat, kdy prosincové robodoupě bude?

Pokud se nepletu, tak bude už TUTO SOBOTU, což je podle reformovaného gregoriánského kalendáře 10. prosince 2016, nebo 27. listopadu 2016 podle zastaralého juliánského, případně du Nonidi: 19. Frimaire 225 podle francouzského revolučního a 10. Kislev 5777 podle židovského.

To je v den, kdy v roce 1989 Gustáv Husák jmenoval Čalfovu „vládu národního porozumění“; v roce 1420 proběhlo tzv. velké hádání. v roce 1830 se narodila Emily Dickenson

Jedná se o mezinárodní den lidských práv a svátek má Julie.

Kdo se řídí podle měsíčních fází, tak na obloze bude: Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Fuldo to jsi neměl. To spoustu lidí zmate. Co když bude zataženo a měsíc tak nebude vidět?! :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1363
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od fulda »

Dex píše:Fuldo to jsi neměl. To spoustu lidí zmate. Co když bude zataženo a měsíc tak nebude vidět?! :lol:
Nahmatáš ne?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Prosincové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Mno nevim :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět