Robotour 2016

pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Robotour 2016

Příspěvek od pgerla »

Blíží se Robotour 2016 a ticho po pěšině.
Pokud se někdo bude účastnit, šlo by natočit video z pohledu robota? GoPro má už pomalu každý ;)
No a další věc co bych uvítal jsou soubory s uloženými body (mapa). Ze všech kol, klidně i starší ročníky.

Díky.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Robotour 2016

Příspěvek od jrt »

Tyhle požadavky by asi bylo vhodnější vznést přímo na organizátora.
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Robotour 2016

Příspěvek od pgerla »

organizátor je každý rok jiný(?). Krom toho asi bych po něm chtěl moc, aby rozdával soutěžícím kamery ...

nějaké info s příkladem jsem nalezl na Robotika.cz rok 2006

web robodoupe.cz tuhle akci ani v kalendáři nemá ...

už jsem to tu psal, že bych se chtěl příští rok zúčastnit. Začal jsem stavět podvozek a přijet, tak snad to klapne. Konkrétní formát map 2017 se může za rok změnit. Ovšem inspiraci hledám už teď. (osobně 16.9. budu ve Vyškově, což je k Degendorfu krapet daleko a nikoho kdo by tam jel osobně neznám, tak zkouším tu na fóru)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Robotour 2016

Příspěvek od jrt »

pgerla píše:organizátor je každý rok jiný
Organizátor je každý rok stejný - robotika.cz
web robodoupe.cz tuhle akci ani v kalendáři nemá ...
Web Robodoupě má v kalendáři je ty akce, na které pořadatelé sami upozorní, protože je to informační server a nikoli čuchací pes...
jrt
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Robotour 2016

Příspěvek od AlesH »

Osobně se chystám na RoboTour 2016 (jako soutěžící "AmBot"). Zúčastnil jsem se v minulosti RoboTour 2014. GoPro kameru nemám (ani žádnou jinou). Formát mapy pro robota je čistě na tobě (musíš si ji připravit sám klidně i dlouho před soutěží), jen by ta data v mapě měla vycházet z dat na OpenStreetMap. V samotné soutěži už pak Martin Dlouhý (hlavní organizátor) vždycky jen před každým kolem rozdá papírky s GPS souřadnicemi cíle a ukáže místo, odkud se startuje (všichni dostávají stejné souřadnice cíle, všichni startují ve stejný čas a všichni ze stejné oblasti). Trasu přejezdu mezi startem a cílem si každý může určit jak chce (buď to necháš zcela na robotovi, nebo mu třeba určí nějaké průjezdní body), má na to cca 10 minut od předání GPS souřadnic cíle do času startu příslušného kola. Je těžké dojet autonomně od startu až do cíle a nikdy přitom nevyjet z cestičky, ale popravdě je možná ještě těžší zvládnout úvodní "tlačenici" na startu, kdy se všechny roboty ve stejnou dobu rozjíždějí a nikdo nesmí do nikoho ani ničeho narazit (dotknutí se překážky znamená ukončení pokusu, diskvalifikaci a nula bodů za kolo).
Naposledy upravil(a) AlesH dne 15 zář 2016, 13:50, celkem upraveno 1 x.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Robotour 2016

Příspěvek od pgerla »

Díky za podrobné informace. Takže s mapou si hlavu lámat nemusím. Je v podstatě jen orientační, aby robot věděl kudy teče řeka ...
Hlavní úkol je nenarazit a nevyjet z "chodníku". V případě, že se obraz jeví jako křižovatka, dát se cestou směřující k cíli.

Robotur 2016 ... zmapuj neznámé město a vrať se na start. Cíl je jen bonus na Tvé pouti.
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotour 2016

Příspěvek od Pirx »

pgerla píše:Takže s mapou si hlavu lámat nemusím...
Robotour 2015 v Písku jsem jel bez mapy v robotovi (byl jsem rád, že mi alespoň nějak chodilo rozpoznání cesty, zbytek jsem prostě nestihl implementovat - zdravím jrt :D )a můžu říct, že to opravdu nestačí. Udržování azimutu k cíli a držení se na cestě selže na první odbočce, která sice zdánlivě k cíli vede, ale později se odkloní jinam. Takže přiměřený model trasy s občasnou verifikací podle GPS (křižovatky) je nutnost.
Soldering fumes make you stronger!
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Robotour 2016

Příspěvek od Vladimir66 »

fakt startuji vsichni najednou ?
no tak to nejspolehlivejsi taktika bude jako na tour de france - pojedu v zavesu za favoritem.
robot pak bude hlidat zada chytrejsiho soupere pred sebou.
druhe misto je taky hezky :)
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Robotour 2016

Příspěvek od pgerla »

Jelikož je slovenský internet rychlejší jak česká pošta. Gratuluji opožděně vítězi ROBOTOUR 2016.
Jmenovitě Istrobotics ( Pavol Boško, Peter Boško, Radoslav Kováč a Tomáš Kováč ).

Pošťákovi dávám rok, adminovi dva.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Robotour 2016

Příspěvek od AlesH »

Také gratuluji Istrobotics k vítězství. Robot jim jezdil opravdu pěkně i v tom velmi těžkém počasí. Pršelo celý den a to vlhko působilo potíže většině týmů (včetně mne). Solidně se mi podařilo jen první kolo, kde jsem pár bodů získal. Pak už mi navlhlé sonary začaly hlásit neexistující překážky a musel jsem je deaktivovat. Následně jsem proto ve dvou dalších kolech nedokázal po startu projet kolem robotů před sebou (bez sonaru se jim můj robot neuměl vyhnout). Ve třetím kole mému robotovi navíc úplně odešlo řízení (PWM tranzistor), takže další body už jsem nezískal. Nedařilo se ani většině ostatních týmů, takže můj nic moc výsledek nakonec stačil na dělené třetí až páté místo. Kvůli počasí to letos bylo hodně náročné, ale i poučné. Outdoor robot prostě musí být opravdu "voděodolný" a důležité senzory musí být zálohovány. To si z letoška beru jako hlavní náměty na zlepšení. Každopádně to byla pěkná soutěž a každému hobby robotikovi ji doporučuji (k aktivní účasti).
Odpovědět