Robotický den 2016

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od daton »

No jestli tam bude tolik lidí, jen v těch týmech, jak je nahlášeno tak se tam asi ztratím :-)
Uživatelský avatar
eMZet
Příspěvky: 133
Registrován: 24 úno 2013, 15:02

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od eMZet »

Ahojte

Neda mi to, lebo ma mrzi, ze sa nemozem zucastnit. Nechapem preco to musi byt na 2 dni. Chodime pravidelne do Polska do mesta Rybnik na sutaz Robotic Tournament. Tento rok bolo prihlasenych 104 druzin, 228 ucastnikov a 243 robotov. A to uz su nejake cisla.
Organizatori bravurne zvladli organizaciu a to len v jednom dni, v sobotu. Ze by to organizatori na robotickom dni nevedeli zvladnut v jeden den?
Velmi radi by sme sa zucastnili, keby sa to konalo len v sobotu. No takto je to pre nas aj financne a hlavne casovo tak narocne, ze je to az nemozne.
Co ma vazne mrzi. Neukamenujte ma teraz, len som mal taku potrebu sa vyjadrit. A mozno nehovorim len za seba, ale aj za dalsich sutaziacich, co by sa aj zucastnili, keby to bolo len v sobotu.

Dakujem
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od jrt »

Asi ti podrobněji odpoví DavidO, ale pokud se pamatuju, řešil se tu už loni stejný problém a závěr byl: "Moje soutěž, moje pravidla".

Mě osobně mrzí, že nemůžeš přijet, ale ještě víc mne mrzí, že ačkoli:
Chodime pravidelne do Polska do mesta Rybnik na sutaz Robotic Tournament.
tak jsem od tebe neviděl ještě ani čárku a ani jeden obrázek z téhle soutěže, které by se daly uveřejnit na Robodoupěti a které by mohly přilákat nové účastníky.
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od pgerla »

Snad mě neukamenujete, protože jsem napsal čárku a neviděli jste odemně ani robota.

eMZet není potřeba nic vyčítat, obecně je dokumentace průběhu soutěží od pořadatelů mizerná až nulová. Chci se s autem za rok účastnit Robotour 2017 a jediné z čeho brát inspiraci jsou homologační videa. (Na Robotur 2016 do Německa nejedu a předchozí ročníky jak chápete už nestihnu)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od Dex »

Mno není to tak úplně pravda viz. http://robodoupe.cz/2012/robocomp-2012/ kde eMZet dodal jak fotky tak nástřel textu ;)

To ale nic nemění na tom, že robotika stojí, stejně jako jakýkoliv jiný koníček, čas a peníze. Nespočítám, kolikrát jsem obětoval nějakou tu korunu abych měl čas zajít třeba na nějaké setkání. A jsou i tací, co zohledňují termín pořádání Robotického dne při plánování veselky ;)

Vše je prostě otázka osobních priorit a já mám Robotický den pořádaný v sobotu a neděli osobně raději.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
RipToNet
Příspěvky: 15
Registrován: 15 pro 2013, 18:17

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od RipToNet »

Dex píše:A jsou i tací, co zohledňují termín pořádání Robotického dne při plánování veselky ;)
Je to prostě otázka priorit, ale mé ženě ani muk :D
"A developer is a machine that converts coffee into code"
rxd.cz | Robot Bluetooth Control | codetory.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od jrt »

svatba.jpg
Nejsi jediný :D
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od DavidO »

To je prostě věc rozhodnutí. Namátkou akce o kterých vím z hlavy: v Rybniku a v Bratislavě se rozhodli pro jednodenní, v Praze, Vídni, Yverdon-les-Bains pro dvoudenní, v Tallinu a St. Louis pro třídenní, v Londýně a na 300 místech v USA týdenní atd. No a co? Formát akce je jednoduše v kompetenci organizátora.

Mohl bych tím skončit svou reakci, ale přidám ještě několik poznámek. Především se mi vůbec nelíbí Váš tón. Jsem optimista a budu myslet, že jste to myslel dobře, jen napsal ehm nešťastně.
Já vím, proč jsme se tak rozhodli i proč to pokládáme za správné. Nemám čas ani náladu to psát, vysvětlovat a už vůbec ne obhajovat zde - to, při vší úctě, je zcela nepatřičné. Ale kromě jiného, vězte, že pokud bychom chtěli dělat akci takovou, jakou ji chceme mít a přitom jednodenní, pak by například soutěžící neměli tolik času na opravu svých robotů mezi jednotlivými koly, finále by musela být paralelně, což pro diváky není dobré, museli bychom postavit víc hřišť, aby mohly i kvalifikace ve skupinách jet současně, což by znamenalo zaplatit víc za materiál, sehnat víc dobrovolníků pro chod akce a sehnat větší prostor. Anebo zrušit některé ze soutěží. Anebo omezit počet týmů. Anebo z toho udělat komerční akci, s komerčními službami a také s komerčním zápisným. Podobně by se dalo pokračovat, ale nedomnívám se, že by to mělo smysl.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od daton »

Tak jsem měl možnost navštívit Robotický den 2016 ;) . Na podobné akci jsem byl poprvé a tak jsem nevěděl jaké složení a to hlavně věkové tam bude. Udivilo mne a velmi příjemně, že věkové spektrum bylo nesmírně široké , tak že jsem se tam nemusel cítiti špatně. A také necítil, atmosféra byla naprosto skvělá a, i když se každý chystal a ladil svého robota tak, aby to právě on vyhrál, celkově vítězilo nadšení z účasti a to bylo asi to nejcennější, co může účastníky takovéhoto "turnaje" potkat.
I když jsem měl jen telefon, pořídil jsem několik fotografií a hlavně nějaká ta videa, která podstatně lépe vystihují atmosféru jednotlivých střetu případně úkolů řešených roboty soutěžících. Zde jsou nějaké ty fotografie.

Škoda že lze nahrát jen tři fotografie, bylo by jich víc, ale snad vám to vynahradí videa, která jsou umístěna na těchto adresách:

https://uloz.to/!wmpbibSZw/testovani-ro ... cupaku-rar

Kečupáci to byla jedna z mých oblíbených disciplín. Zajímavé bylo, že zde se u více než poloviny soutěžících (alespoň tak jsem to odhadl ) objevovaly konstrukce složené ze stavebnice myslím že je to něco jako lego. Tyto stavebnice potom umožnily konstrukci robotů s dost podobným vzhledem, což dosti kontrastovalo s výrobky HomeMade (doufám že tímto názvem nikoho neurazím - naopak před těmito výrobky se skláním protože je v nich spousta konstruktérského umu). Na robotech bylo vidět že pokud došel nápad nebo konstrukční řešení nastoupilo softwarové doplnění, což mnohdy bylo velmi vtipné.

Druhým velmi zajímavým stolem bylo hřiště pro sumo. Zde se střetávaly roboti různých konstrukcí a odlišných platforem. Hodně rychlý byl robot z Wroclavské univerzity, ale dle ohlasu pořadatelů, zde byly i roboti slavní z minulých let.


https://uloz.to/!QiwmqjDug/testovani-sumo-rar


Samozřejmě, že zde probíhaly i další klání jako záchrana zajíce, bludiště, jízda po čáře, ale v době kdy jsem byl na dni se u těchto stolů testovalo méně a proto mám jen minimum natočených videi. Vůbec se mi nepodařilo zastihnout testovat někoho na stole záchrany při havárii, tak že účastníkům se za toto omlouvám snad příště.
Tak ještě dodatek a to je asi vše.

https://uloz.to/!TD8Ki8KX2/testovani-cara-bludiste-rar

Doufám že se vám videa budou líbit a třeba tam uvidíte i sebe a svého robota :-) .
Přílohy
20160625_141729.jpg
20160625_141907.jpg
20160625_153047.jpg
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Robotický den 2016

Příspěvek od jrt »

Díky, díky a ještě jednou díky! :)
jrt
Odpovědět