Květnové Malostranské Robodoupě...

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

... bude na téma "Robotický den se blíží".

Místo konání:
Matematicko Fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, Malostranské náměstí 25, Praha 1

Datum konání:
28. 5. 2016

Čas konání:
10 - 17 hodin
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od DavidO »

A já dodávám, že kdyby byl zájem, mohli bychom na toto Robodoupě připravit hřiště, která pak budou na Robotickém dni. Ale nechci to stavět jen na čumendu, přece jen to je nějaká práce, takže s podmínkou "když bude zájem oprávněný" -- třeba když pošlete video svého už jezdícího robota nebo tak... ;)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od hary »

Ahoj, můžete prosím nastínit obsah programu? Děkuji.Hary
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak jsem se plácnul přes kapsu a koupil 800 stránkovou publikaci Zdeňka Kolíbala a kolektivu "Roboty a robotizované výrobní technologie". Já osobně bych spiš napsal "Roboti a ..", ale kniha je prostě tak pojmenovaná. Je to sice primárně o průmyslových robotech, ale ač (zatím) žádné roboty nestavím a do dokončení své svítilny (o tom nejspíš nebudu ani uvažovat), kniha mě jednoduše uchvátila jako strojaře.V knize se lze dočíst něco o historii. Ve zbylé části se kniha dosti podrobně zabývá mechanickou konstrukcí jednotlivých částí robotů, jenž půjdou dle mého názoru použít i jinde, než u zmiňovaných průmyslových robotů. Na internetu o této knize zatím moc informací (pokud vůbec nějaké) nenajdete, jelikož se jedná o čerstvou novinku.

Původně jsem v termínu malostranského robodoupěte chtěl jít na první sraz jednoho fóra o počítačích, kam přes 6 let docházím. Sraz však byl pro nezájem zrušen. Tak uvažuju o tom, že bych přišel na to květnové a knihu vzal sebou.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

Já osobně bych spiš napsal "Roboti a ..",
Wikipedie:
„V češtině bylo původně slovo robot výhradně neživotné (podle vzoru les; množné číslo roboty). Pro inteligentní roboty (podobné člověku) se (obvykle ve vědeckofantastické literatuře) dnes běžně používá životné skloňování podle vzoru pán (množné číslo roboti). Neživotné skloňování se stále používá pro průmyslové a jiné člověku nepodobné roboty (příkladem je tzv. kuchyňský robot).“
...bych přišel na to květnové a knihu vzal sebou.
To by bylo skvělé a velmi by mne to zajímalo.
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

hary píše:Ahoj, můžete prosím nastínit obsah programu?
No obsah bude: "Jaký si to uděláš, takový to máš", protože bez spolupráce pořadatelů a účastníků to nejde.
Takže pokud sem každý předem napíšete, co byste chtěli vidět a slyšet, případně o čem se poradit, tak se budeme snažit vaše přání splnit.
jrt
feruna
Příspěvky: 18
Registrován: 17 dub 2013, 02:30

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od feruna »

Velmi uvítám nákuk do knížky o robotech i když původně byl robot živoný,neboli android? A nebude-li dostatečný zájem o celou dráhu, co jen ukáza 2D na papíře na lavicích? Feruna.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od kolbaba71 »

Uvažuji o tom, že bych udělal z vlastních zásob minivýstavku s tématikou výkonových led, kdyby o to byl zájem.

Edit: Zájem se mě nezdá dostatečný na to, aby tomu mělo cenu nějaký čas věnovat. Tak si alespoň ušetřím čas na jiné aktivity.
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od hary »

Ahoj. Zatím není nikde uveden obsah, proto navrhuji zabývat se např.:
Arduino a Processing, (event. jinou grafikou) kreslení čar (schémat - např. reliéf kolejiště), po kliknutí myší na příslušnou čáru vyslat impuls do MCU (aby se postavila vlaková cesta).
Dále podrobněji probrat ovládání Picaxe a Arduino mobilem a z PC nebo notebooku; jak nejlépe - nejjednodušeji - předávat data mezi jednotlivými MCU (Picaxe).
Díky za zvážení návrhu a jeho případnou realizaci. Hary
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

Zatím není nikde uveden obsah...
Obsah je jasný: Robotický den 2016. Podle zpráv si někteří soutěžící přijdou v sobotu své roboty vyzkoušet nanečisto.
Arduino a Processing, (event. jinou grafikou) kreslení čar (schémat - např. reliéf kolejiště), po kliknutí myší na příslušnou čáru vyslat impuls do MCU (aby se postavila vlaková cesta).
Nevím, zda někdo z naší robotické komunity používá Processing na takové úrovni, aby ho dokázal jiné učit.
Znáš tuhle knihu? Podle ní jsem dokázal nějaké první krůčky udělat.
Než začneš bědovat nad její drahotou, všimni si, že je ke stažení zdarma :D
... podrobněji probrat ovládání Picaxe ... mobilem a z PC nebo notebooku
Je probráno zde.
... podrobněji probrat ovládání Arduina ... mobilem a z PC nebo notebooku
Je probráno zde.
jrt
Odpovědět