Květnové Malostranské Robodoupě...

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od Dex »

Jen k Processingu - programovat v něm není složité. Vše je dobře dokumentované podobně jako Arduino (mají lecos společného).

Předem ale musím upozornit, že je to něco úplně jiného než PICAXE a jako první vyšší jazyk není, dle mého názoru, úplně vhodný. V sobotu mohu případě lehce pohovořit, pokud si mne najdete ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od fulda »

hary píše:... po kliknutí myší na příslušnou čáru vyslat impuls do MCU (aby se postavila vlaková cesta)...
Mohu na tom následujícím (říjen :?: ) něco promluvit o tom, jak se tohle řeší ze strany kolejiště.
Mohu pohovořit o třech systémech: DCC (Digital Command Control), LocoNet a LCC (Layout Command Control).
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
feruna
Příspěvky: 18
Registrován: 17 dub 2013, 02:30

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od feruna »

kolbaba71 píše:Uvažuji o tom, že bych udělal z vlastních zásob minivýstavku s tématikou výkonových led, kdyby o to byl zájem.

Edit: Zájem se mě nezdá dostatečný na to, aby tomu mělo cenu nějaký čas věnovat. Tak si alespoň ušetřím čas na jiné aktivity.
Stáloby to za to ukázat opravdu! výkonné diody. Mám pocit, že málo z nás "obyčejných" robotiků ma realnou představu! Feruna.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od kolbaba71 »

Když mě napadne, jak je napájet, mohl bych je předvést i akci. Potřebuju zdroj proudu a 8kg laboratorní zdroj se mě tahat nechce.
koudis
Příspěvky: 73
Registrován: 12 črc 2014, 23:02

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od koudis »

fulda - me by urcite zajimalo LCC. TAkze pokud bude na dalsim setkani moznost, bylo by super, pokud by jsi neco takoveho pripravil a povykladal :).
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Květnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

Z tohoto Malostranského Robodoupěte jsem (a nejen já) velmi rozpačitý, protože všem týmům byla nabídnuta možnost nanečisto si vyzkoušet soutěže, které proběhnou na Robotickém dnu, ale využil ji jen Recyklon.
Pevně tedy doufám, že ostatní týmy mají své roboty odladěny tak dokonale, že by jejich další testování už bylo nadbytečné a že při ostré soutěži nebude docházet ke zbytečným dohadům a protestům ohledně kvality drah, jejich tvaru a osvětlení.
Takze pokud bude na dalsim setkani moznost...
Pokud se bude další setkání vůbec pořádat, pak nejdříve v říjnu tohoto roku.
jrt
Odpovědět