Dubnové Malostranské Robodoupě...

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

... bude na téma "Pojďte, pane, budeme si hrát".

Předpokladem úspěchu tohoto Robodoupěte je, že všichni účastníci přinesou ukázat, s čím si hrají.

Místo konání: MMF UK, Malostranské nám. 25, Praha 1
Datum konání: 30. 4. 2016
Čas konání: 10 - 17 hodin
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od fulda »

Ty poslouchej Jirko, tak mne napadlo, že 30.4. se vlastně pálí čarodějnice; tak jestli ty nemáš nějaké nekalé úmysly s "upalováním" těch našich hraček?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

Na začátku položím účastníkům několik kontrolních otázek na témata, probíraná na minulých Robodoupatech, a podle výsledků uvidíme, s čím a na co si budeme hrát. Nechte se všichni překvapit... :D
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od pgerla »

A ten uprostřed, má narozeniny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

Protože téma Doupěte je "Pojďte pane, budeme si hrát", tak by bylo asi dobré, kdybyste sem napsali, kdo by 30.4. chtěl co vidět a s čím si pohrát.

Za sebe nabízím:
- Jednoduchá zapojení s PICAXE, zaměřená spíš na ovládání mechanismů (DC a krokové motory, serva...)
- Arduino a GRBL, tedy ovládání krokových motorů z PC nebo z jiného mikrokontroléru
- Drivery pro DC a krokové motory
- Pohony robotů
- Ukázky konstrukcí z drážkových konstrukčních profilů 10x10 a 20x20 mm
- Konzultace typu kde koupit, z čeho udělat, kde nechat vyrobit.

A pokud se (jako obvykle) zjistí, že vlastně nikdo žádné rady nepotřebuje a žádné problémy neřeší, tak na sebe budeme chvilku koukat a pak se přesuneme do hospody, kde se teprve účastníci rozpovídají...
jrt
koudis
Příspěvky: 73
Registrován: 12 črc 2014, 23:02

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od koudis »

jrt píše:
A pokud se (jako obvykle) zjistí, že vlastně nikdo žádné rady nepotřebuje a žádné problémy neřeší, tak na sebe budeme chvilku koukat a pak se přesuneme do hospody, kde se teprve účastníci rozpovídají...
Přesně tak. Nejlépe se vykládá u piva :).

Ja za sebe nabízím
- Programování AVR mikroprocessorů v C.
- Programování v C.
- Výpočty pro všesměrový podvozek :).
Každopádně, pokud má někkdo nápad na něco, co ho zajímá, něchť napíše a třeba se nějak domluvíme :).
Naposledy upravil(a) koudis dne 18 dub 2016, 08:57, celkem upraveno 1 x.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od daton »

Zdravím probíralo se na proběhnuvším setkání něco zásadního? Nebo něco zajímavého, mohl by jste zde někdo něco ze srazu zmínit?
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od jrt »

Zdravím probíralo se na proběhnuvším setkání něco zásadního? Nebo něco zajímavého, mohl by jste zde někdo něco ze srazu zmínit?
Jak mám vědět, co je pro tebe zásadní a zajímavé?
Proto chci, do pyhele práce, abyste sem všichni napsali, co by vás zajímalo, s čím se potýkáte a o čem byste se chtěli dozvědět víc!

Ke stažení jsou některé prezentace, které na minulých Robodoupatech používali přednášející a z nich si můžeš udělat velmi hrubou představu, o čem se mluvilo.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od Dex »

Navíc se zásadně řeší jen naprosto zásadní a zajímavé věci :D a proto je lepší se dostavit osobně ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Dubnové Malostranské Robodoupě...

Příspěvek od daton »

No zasadni otazkou muze byt i zamysleni Hamletovske -byt ci nebyt, to je pravda ale to jsem na mysli nemel proto kdyz je polozena otazka
Jak mám vědět, co je pro tebe zásadní a zajímavé?
tak Hamlet to neni. :D .
Ja myslel hlavni nadnesene problemy ktere se resi v soucasnosti problemy napr noveho ide 1.6.8 arduina (uz se mi napriklad nekolikrat stalo ze u teto verze se mi nenahral program napoprve ale az napodruhe nebo napotreti) nebo novinky ohledne ESP 8266 co kdo nasel na webu a tak podobne.

Jinak
proto je lepší se dostavit osobně
Ja bych prijel rad ale je to jak uz jsem psal docela daleko a zamestnani mi to z vetsi casti nedovoluje bohuzel proto jsem se ptal.
Odpovědět