Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1529
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od Dex »

Únorové RoboDoupě bude 10.2. - více najdete zde: https://robodoupe.cz/2024/unorove-robodoupe-bude-10-2/ ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
E-Ryc
Příspěvky: 49
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od E-Ryc »

Ahoj, zaznam prednasek nahodou nebude? Bohuzel potrebuju byt nekde jinde a temata vypadaji zajimave.... Dik
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1529
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od Dex »

Bohužel tě zklamu, ale nebude. My to prostě máme jako "face-to-face" akci :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
E-Ryc
Příspěvky: 49
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od E-Ryc »

Tak nejak jsem tuhle odpoved cekal. Ale kdo se nezepta... ;)
butan
Příspěvky: 114
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od butan »

Ale za úvahu by stálo některé (nenahrané) přednášky po pár letech zopakovat.
Já kdydsi na Malé straně zažil přednášku jak programovat STprocesory keilem, ale tehdy mně to nezajíalo. Teď se mi zalíbil BluePill, a toho keila se pomalu učím sám.
Lubor
PS. už jsem odstranil hlášení "Not a genuine ST Device! Abort connection" :-)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1529
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od Dex »

Však ona lehká recyklace probíhá, ovšem tak, abyste si toho pokud možno nevšimli :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
recyklon
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2019, 18:26

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od recyklon »

Na zítra:
1. uvítám, když mi někdo (nebo rovnou přednášející) ukáže, jak jednoduše naprogramovat ESP32 - vypadá to jako poštovní známka. Konkrétně jde o Modul WiFi ESP8266 ESP-12E
Mám i nějakou elektroniku - snad se to jmenuje LoLin, kam se dá píchnout USB, ale já chci programovat jen ty malé mršky a nechci je nikam pájet natrvalo. Ideálně, jen přiložit, naprogramovat a začít používat. V současnosti je to jedno z nejlevnějších zařízení s mikrokontrolérem... Stačí to na kde co a je to lákavé.

2. kdyby se našel někdo, kdo by vysvětlil, jak se doma dají měřit velmi malé proudy - v řádově uA, když třeba procesor spí nebo dioda v závěrném směru nebo FET v uzavřeném stavu - to by se mi náramně hodilo.

Díky za těším se zítra na vaše nápady, rady a připomínky.
E-Ryc
Příspěvky: 49
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od E-Ryc »

1/ nechci ti do toho kecat, ale ESP32 a ESP8266 jsou uplne jine procesory (jak uz cisla napovidaji, 32 vs 8 bit jadro). Ale predpokladam, ze obema bude stacit pripojit napajeni, seriak a tlacitko pro aktivaci bootloaderu. Takze mozna pogo piny v nejakem 3d tistenem pripravku?

2/ koukni treba na https://www.eevblog.com/projects/ucurrent/ Ale vpodstate to neni nic jineho nez bocnik a zasilovac.
Ja si kdysi koupil tohle: https://lowpowerlab.com/2018/09/26/curr ... ent-meter/ Vic "chytrosti", ale princip to same v blede modrem ;)

EDIT: koukni na videa od Andreasse Speisse, celkem pekne to tam rozebira a porovnava
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od fulda »

recyklon píše: 09 úno 2024, 15:02 Na zítra:
1. uvítám, když mi někdo (nebo rovnou přednášející) ukáže, jak jednoduše naprogramovat ESP32 - vypadá to jako poštovní známka. Konkrétně jde o Modul WiFi ESP8266 ESP-12E
Máš tedy tohle ano?
To se hlásím s tématem k diskuzi na březnové robodoupě - jak si na tyhle známky udělat rozumnou patici.
Obrázek
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1374
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Únorové RoboDoupě bude 10.2.

Příspěvek od fulda »

Asi nejhezčí socket je TADY. Roztomilé je, že McGaiver používá kancelářské sponky. Komerčně mnohem lepší je TATO programovačka.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět