Zápasy Robotů - Arena

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od DavidJK »

Kdysi na minulém fóru jsem se patl jestli náhodou někdo neví jestli se v čechách pořádají Robotí zápasy?
Něco na styl Combat kategorie jako je na Robogames http://robogames.net/rules/combat.php.
Píši právě do této sekce fóra, protože minule byli ohlasy dosti negativní.
Něco na styl "Nebudu přece stavět robota, abych ho potom rozbíjel" nebo "Nechtěl bych se něčeho podobného dožít" atd.
Právě, ale o tom to je,že robot rozbíjí druhého robota, aby se člověk pobavil.
Co třeba kohoutí nebo psí zápasy, to mi přijde daleko brutálnější :cry:
Co třeba Box to také nemá moc s inteligencí společného :)
Jeden takový starší nápad co jsem kdysi měl, že by se postavila Aréna ve tvaru půlkoule třeba o
průměru 2m (výška 1m) z plexiskla (nebo lexan) a uvnitř by se zápasilo, tak aby diváci nemohli být zasažení odlétávajícími kusy robotů :)
Inspirace z filmu Šílený Max a Dóm Hromu není čistě náhodná. :)
Tak by mě zajímalo jestli by se pár nadšenců našlo?
Uživatelský avatar
McBig
Příspěvky: 10
Registrován: 07 bře 2013, 11:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od McBig »

I když riskuju že budu za vyznavače pokroucené morálky, sem pro ! :) Zatím teda plánuju postavit spíš něco, co pokud možno vydrží svůj vlastní provoz, ale jako divák bych se rád zúčastnil.

A do budoucna třeba i s nějakou plechovou výzbrojí v podobě válečníka ničitele :)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od Dex »

To je těžká věc. Lidi tady neradi ukazují své výtvory a Vy po nich chcete aby je krom ukazování ještě před publikem likvidovali? :)

Ono tohle s robotikou nemá moc společného protože ty zápasy, které jsem viděl na YouTube spočívali v tom, že "robota" řídí operátor přes vysílačku. Z tohoto úhlu pohledu se mi mnohem víc libí mini sumo. Btw víte, že existuje i sumo? Pravidla jsou podobná jen roboti jsou větší ale co je důležité musejí mít nějakou inteligenci.

Další věc co s tím úzce souvisí jsou peníze. Většina robotiků staví jaksi co nejlevněji. Myslím, že je nás jen pár co máme podvozek třeba za pět a více tisíc. Mno a teď si představte, že v této skupině je potřeba najít alespoň dva robotiky, kteří si takový podvozek nechají rozřezat protivníkem - hlásí se někdo? :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od DavidJK »

Rozumím, že málokdo by chtěl svůj nejlepší a nejdražší výtvor rozbít.
Spíš bych bral, že by se rozbíjeli nepotřebné a zastaralé modely.
Na vánoce jsem kupoval synovci hračku s názvem Roboman (cena do 1000kč)
http://www.modelyrc.cz/RC-ostatni/Robom ... MITED-2013
Roboman.jpg
Roboman.jpg (33.51 KiB) Zobrazeno 12426 x
Bohužel hned první kousek co mi přišel měl rozbitou převodovku rameního kloubu.
Chyběli zoubky na ozubených kolech. Naštěstí prodejce poslal náhraního a rozbitého
nechtěl zpět. Tak si říkám co třeba mu přidat nějaké nástroje a řízení přes modelářskou vysílačku.
Stačí nějaký levný 4-kanál. Lze sehnat sadu příjimač-vysílač do 1000kč.
Např.: http://www.modelarina.cz/rc-souprava-pe ... -1246.html
Cadet4.jpg
Pravda už to není robotické zařízení, ale na dálkové ovládání.
Zase nechci tvrdit, že by to musel být úplný bezmozek :D
4-kanál je omezený tak by bylo možné nějaké sekvence pohybů naprogramovat a postupně kombinovat a spouštět.
Jsou to jen nápady, ale třeba by to někoho mohlo zaujmout?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od Dex »

Tady http://robogames.net/rules/all-sumo.php jsou vidět jednotlivé kategorie SUMO.

Mě se nejvíce líbí Mega Sumo - Auton ;)

Záhadou je mi obrázek ve čtvrtém řádku třetí zleva na tomto odkazu http://robogames.net/videos.php - kdo to asi je?!
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
petr-kubac
Příspěvky: 96
Registrován: 24 úno 2013, 15:43
Bydliště: Frydek - Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od petr-kubac »

1. ad sumo AUTON - doporučuju se podívat na videa z Japonska v této kategorii - LEXANOVÁ krabice kolem hřiště jako na hokeji - přilby, brejle / masky, kožené rukavíce, lepení robotů k aréně, uhýbání třískám, které vyletují obrovskou rychlosti - ano robot této kategorie se dá postavit tak, že "trhá arénu " a to i dřevěnou.

2. Zápasy robotů - v poslední době je můj nejoblíbenější kanál na YouTube - kanál zvaný BBC Robot Wars UK - dokonce jsem kdysi přemýšlel co by to chtělo takového robota postavit - tak jenom "obvyklé specifikace"

4 motory BOSCH á 750W
4 kolečka z minikáry
Můstky, které snesou 100A - 3 minuty
Sekera hnaná CO2

a tak dále - nemyslím, si že lidi co zápasí s robotem pro sedování čáry by měli sebemenší šanci takového robota postavit.
"The best computer language is a solder" - "Nejlepší programovací jazyk je pájka" - Bob Pease
http://petr-kubac.blog.cz/
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od Dex »

Člověk má sahat dál než mu ruka stačí ... nač by jinak bylo nebe?! ;)

Ovšem jinak pochopitelně souhlasím nemluvě o zmíněné finanční stránce.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidJK
Příspěvky: 60
Registrován: 24 úno 2013, 23:24

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od DavidJK »

Díky za zajímavé odkazy hned mám co studovat :D

Samozřejmě čím vyšší výkon tím větší efekty-jiskry, štípající se aréna, plamenomety atd.
Myslel jsem začít s menší váhovou (výkonovou) kategorií.
Vždyť i menší bruska může dělat pěkné jiskry :D

Při hledání různých kategorií jsem narážel na simulaci Arény v PC.
Tam lze postavit virtuálního robota a bojovat s ním, ale to už spíš připomíná počítačovou hru :lol:
Každopádně virtuální robot by nemusel být tak drahý ;)
Já bych raději zůstal u reálných zařízení.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od jrt »

No, tak vezměte na Robotický den Robotmana, Dex vezme Tank-03 a pustíme je na sebe. Uvidíme, jaká to bude zábava...
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Zápasy Robotů - Arena

Příspěvek od Dex »

Já do toho klidně půjdu :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět