O vlašťovkách...

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: První vlaštovka

Příspěvek od pgerla »

JRT neměl jsem důvod se chlubit, když už na elektroniku nemám při zaměstnání čas.
U MF-70 je vadou na kráse malá pracovní plocha cca 110x40x70mm. Dále 6mm závitovka se stoupáním 1mm omezující rychlost posuvu. 100W motor při pomalém posuvu zvládl vyvrtat 3mm díru do 2mm silného plech z HSS+5% cobaltu.

Ozubené kolečka sou z buku, generováno v Cambamu.
Do ArduinoMega klasicky přes usb, interpret G-kódu vlastní a tu klávesnici mám místo šipek O:-) na Total stop chybí, není určeno k prodeji.

S úsměvem jde všechno líp,
pokud k tomu děláte tržbu za SMCB10 tak to jde i samo.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: O vlašťovkách...

Příspěvek od jrt »

pgerla píše: 19 kvě 2017, 12:21 JRT neměl jsem důvod se chlubit, když už na elektroniku nemám při zaměstnání čas.
Když máš zaměstnání, musíš mít času dost. Jó, to kdybys chodil do práce... :D
Šikovný člověk by se za svou práci neměl stydět, to jen v letech dávno minulých se každý bál vystrčit hlavu, aby o ni nepřišel.
U MF-70 je vadou na kráse malá pracovní plocha cca 110x40x70mm. Dále 6mm závitovka se stoupáním 1mm omezující rychlost posuvu. 100W motor při pomalém posuvu zvládl vyvrtat 3mm díru do 2mm silného plech z HSS+5% cobaltu.
Ten stolek mám taky, takže ho znám do podrobna. Kdysi jsem ho chtěl taky přestavět na CNC, ale pak jsem šel jinou cestou a stolek už léta pilně slouží pod vrtačkou.
Ozubené kolečka sou z buku, generováno v Cambamu.
Do ArduinoMega klasicky přes usb, interpret G-kódu vlastní a tu klávesnici mám místo šipek O:-) na Total stop chybí, není určeno k prodeji.
Ten interpret G-kódu je zajímavý, nechceš se o tom někdy rozepsat podrobněji?
S úsměvem jde všechno líp, pokud k tomu děláte tržbu za SMCB10 tak to jde i samo.
Jo, jo, už jsem si taky všiml, že jsou tam SMCB 10, ale nebyl to pokus o reklamu, jen přehlédnutí :D
jrt
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: O vlašťovkách...

Příspěvek od pgerla »

jrt píše: 19 kvě 2017, 12:52 Když máš zaměstnání, musíš mít času dost. Jó, to kdybys chodil do práce... :D

Ten interpret G-kódu je zajímavý, nechceš se o tom někdy rozepsat podrobněji?
V zaměstní jo, ve stáji u koní ne. Tak když dojdu domů se na 4 hodiny vyspat už je to na úkor bastlení.
Interpret je jen základ pro přímky a interpolaci kružnice. Přidal jsem zobrazení souřadnic a myš nahradil klavesnicí 4x4.
Mám tu teď dokumentaci G-kódu italského CNC z práce.
Jestli se to tak dá nazvat ... už to nepřipomíná G90 G0 X.. ale je to plnohodnotný programový jazyk s IF a poprogramy a proměnnými PRM[105] 234, nebo máš přístup k tomu kolik je délka materiálu a kolik už je vyrobeno kusů.

... příjde doba antivirů ...
Odpovědět