To sem si naběh...

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
Odpovědět
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

To sem si naběh...

Příspěvek od DavidO »

Tak jsem právě několik hodin strávil hledáním chyby.
Napsal jsem jednoduchý prográmek pro ATmega128, přijímá po seriové lince znaky, ukládá do bufferu a když má čas, zobrazuje na displeji a posílá něco po seriové lince zpátky. Jenže, zobrazoval po pár znacích nesmysly a stejné nesmysly chodily i po seriové lince. Samozřejmě jsem, věren radám Sally z MS, hledal chybu sám v sobě. Buffer overflow? ne. Přeteklý zásobník? ne. Zaměněné indexy? ne. Chybně ošetřené meze? ne. Špatné zamykání? ne. Race conditions? ne. Špatně implementovaný producent/konzument? ne. Příliš velká baudrate? ne. Prescaler pro uart je nastavený tak, že reálně vyjde příliš velký rozdíl proti nominální baudrate? ne.
Nakonec jsem zjistil, že když převodník USB-serial dostane po seriové lince víc jak 8 znaků, tak začne mršit to, co přichází z USB a posílá se na seriovou linku. Opačný směr je OK a taky ani nezáleží na baudrate. Vyměnil jsem převodník za převodník jiného typu - a jede to jak dráha. Tak mi teď řekněte, co mám udělat tomu prvnímu čudlíku. Zabít je málo.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: To sem si naběh...

Příspěvek od DavidO »

Jo a to hlavní jsem nenapsal - ten prográmek jsem psal proto, abych otestoval nově zakoupené převodníky USB-serial. Pochopitelně jsem prográmek ladil s léta používaným převodníkem a on mě tahle vydrbe...
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: To sem si naběh...

Příspěvek od fulda »

OK a kterej byl ten starej a kterej ten novej?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: To sem si naběh...

Příspěvek od DavidO »

Oba jsou víc jak 10 let starý, na otestování těch teď koupených ještě ani nedošlo, už jsem neměl síly.
Ten, kterej mě tak vyšplouch, byl VID 0678, PID 2303 (podle toho to je Prolific PL2303). Jednosměrná komunikace OK oběma směry i na 1MBaud, full duplex ne a to ani na 9600.
Ten, co mě zachránil od šílenství nebo kriminálního činu, byl s VID 0403, PID 6001 (FTDI).
(ale stále připouštím i variantu, že jsem něco zbabral já - třeba mám starý drivery? nebo je fake? nebo kšanda ledabyle pohozená po stole nasbírala dostatek šumu? nebo je po těch 10 letech už nakoplej?)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět