Veselé obrázky

V lampárně možno podat stížnost na jiného člověka, na firmu, na úřad, na politickou stranu, na sousedovo zvíře, na milence své ženy, na vlastní ženu, na cizí ženu, na počasí, na vládu, na daně, na Láďu, na admina a na fůru jiných věcí.

Lampárnu též možno využít k pokládání dotazů filosofických, metafyzických, alchymistických, astrologických či běžnému zařazení se vyhýbajících.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od fulda »

DavidO píše: 05 pro 2018, 23:26 Jo, a pojede to na Arduinu.
Nebo na Windows. Tam pak Blue screen of death bude mít hodně praktický význam - i když on by asi bohatě stačil messagebox "Operace selhala. [OK] [Storno]" anebo i jen "Press any key to continue" :lol:
Windows nainstaloval aktualizaci, nyní proběhne restart. Nadechněte se a 12minut nedýchejte pro úspěšné dokončení aktualizace.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od jrt »

Ferda.jpg
Začátek oponentského posudku Mgr. et Mgr. Terezy Jiroutové Kynčlové na bakalářskou práci Kateřiny Navrátilové „Genderové stereotypy v Knížce Ferdy Mravence“, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze:
„Doposud bylo jen málo děl české dětské literatury podrobeno genderově senzitivní analýze, a proto volbu tématu bakalářské práce Kateřiny Navrátilové hodnotím jako invenční a zdařilou, neboť se vedle až misogynních reprezentací ženství částečně též dotýká tématu genderové socializace a možností identifikace čtenářů a čtenářek s protagonisty knížky. Generické maskulinum zde volím záměrně, neboť, jak diplomantka zevrubně dokumentuje, ženské postavy jsou v Knížce Ferdy Mravence marginalizovány a výrazně pod- a mis-reprezentovány.
Práce je metodologicky koherentní v tom smyslu, že koncept genderového stereotypu je důsledně propojován s pojmovými mřížkami dle Susan Basow a dle Hartmuta Karstena, kteří ve svých vymezeních cizelují binární opozice, jež v androcentrické společnosti zakládají dichotomii mezi femininitou a maskulinitou. Aplikace této mřížky je však napříč prací příliš schematická. Jinými slovy, studentka spíše přiřazuje k vybraným momentům knihy jednotlivé položky z pojmových mřížek, ale protože vše neadekvátně kontextualizuje s využitými teoriemi a vlastními příběhy v knize, působí její čtení poněkud arbitrárně a ploše. Mám za to, že tento dojem souvisí i se skutečností, že práce setrvává výrazně na deskriptivní úrovni. Analytičtější přístup by jistě ozřejmil způsob uvažování o daných stereotypech a práce by pak působila odborněji a argumentační linie by tak lépe vystoupila do popředí.“

Opsáno odtud.
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od fulda »

Polovina studentů si myslí, že stav našeho školství je dobrý a učivo je vyvážené.
Druhá polovina studentů nemá na drogy peníze.

Jen doplním obrázek, který se jmenuje "vítáme absolventy gender studies"
Obrázek
Naposledy upravil(a) fulda dne 07 pro 2018, 18:33, celkem upraveno 1 x.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od DavidO »

On to chudák Ferda má v každém režimu těžké - na gymplu jsem napsal slohovou práci "Ferda Mravenec - vzor správného komunisty" a taky z toho byl průser, a přitom to je tak čestný, nesobecký charakter, všem pomáhá, je spravedlivý, má hluboké zkušenosti v mnoha oborech a nezištně je sdílí atd. No a dnes ho popotahujou za to, co jeho stvořitel napsal a navíc aby se bál, že si beruška na zeď napíše mítů.
No, to je spíš do vlákna "smutný text" (odkazy na další práce jsem teda radši hodil tam).
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od fulda »

Ono to patří asi spíš do oddělení vláčků, ale třeba se to bude hodit i někomu dalšímu.

Jen na vysvětlení: BURZA
Přílohy
Burza.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od MartinL »

Něco, u čeho jsem se opravdu pobavil: https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo. Musel jsem to zhlédnout třikrát a určitě jsem si ještě mnoha úžasných narážek nevšiml.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od Dex »

Jj tohle se povedlo, taky jsem to musel vidět vícekrát :lol:

Třeba takový Hůlka jako prodavač v prodejně hůlek :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od DavidO »

Máte už Vánoční úklid za sebou?
uklizeno.jpg
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od fulda »

FULDA MOBIL
Model N se umístil na hezkém druhém místě.
ankety o nejošklivější auto
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Veselé obrázky

Příspěvek od fulda »

...
Přílohy
harant.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět